Visszajelzés 1v1

Kategória: 'PvP - játékosok a játékosok ellen', témanyitó: Trixon, témanyitás ideje: 8.2.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Steve75

Steve75 Fórummogul

Köztesben elég sok olyat látni meg eventeken is, hogy 50-55-ös kari viszi a kicsit, abban nem sok munkát látok max annyit, hogy szedegeti fel a droppot ;) aztán meg persze, hogy erős lesz és 45-50-es tárgyakban szaladgál idővel. Illetve régi karik ellen sem tud mit kezdeni egy új, hiszen aki már évek óta ezt csinálja azzal egy új soha nem fogja tudni felvenni a versenyt. Ezen sztem már nem fog tudni változtatni a bp, hiszen aki eddig erős volt az ezután is az lesz.

Azt magyarázza meg nekem valaki, hogy miért jó az egy erős karinak, hogy beáll és nem csinál semmit hanem hagyja magát legyőzni? Ezt most 2x megcsinálta velem egy 30-as orosz törpe akinek 7k élete volt, szerintem simán legyőzött volna, hiszen az volt vagy 1/2 perc mire leszedtem az életét. Már nekem volt kínos ...

Moderátor által utoljára szerkesztve: 16.4.17
  2. BigScrin

BigScrin Fórumgróf

Először is legközelebb használd a szerkesztés gombot, nem kell a dupla post!
    A kérdésedre pedig a válasz, neked akart csak jót mivel tudta hogy te nem győzheted le korrekt volt sztem ez dicséretes.

mely49 kedveli ezt.
  3. Steve75

Steve75 Fórummogul

Erre odaszoktam figyelni ugyanakkor jelen esetben 1 hónap telt el a 2 írás között, ezért gondoltam, hogy újat írok.

4. LungDragon

LungDragon Fórumprofi

Kicsit érdekes a statisztika

Utoljára szerkesztett: 3.9.17
    12mágusa kedveli ezt.
  5. Dzsing

Dzsing Utánpótlás-írogató

6. asisins

asisins Járnitanuló

Sziasztok!
    Csak én találkozok ilyennel minden 4. körben?

kicsit meglepő hogy a nálam 5 ranggal magasabb játékost bedobja hozzám...
    Akár hogy is számolom ez kb ugyan az mintha egy lovagnak egy sárkányölőt kéne legyőznie (köztük is 5 rang van)...
    Ezelőtti meccsbe meg egy 44-45-ös törpét dobott be valami hasonló vagy magasabb ranggal mint ami nekem van.
    Nem tudom mi jött most hogy ez történik (eddigiekbe nagyjából élvezhető kiegyensúlyozott meccsek voltak de most....).
    (Természetesen nem az elmúlt 2 meccs miatt vagyok itt és írom ezt hanem azért mert idén ez a divatja a BP-nek vagy már nem tudom vagy felettem 4-5 szinttel vagy felettem 4-5 ranggal idén szerintem egy kezemen meg tudom számolni hányszor dobott be normális ellenfél ellen) /nem mellesleg most lettem kezdő magi nem régiben/.
    Ez után nem sokkal:
    erre kaptam még 1 legi magit :p (a kettő legi magi között hogy ne unatkozzak kaptam egy bölcs magit (egymás után kb 4-szer))

Moderátor által utoljára szerkesztve: 9.1.18
  7. JimJupiter

JimJupiter Fórumgróf

Mivel egyre kevesebben játszanak a játékkal, igy nem meglepő.

8. asisins

asisins Járnitanuló

Eddig nem voltam tisztában azzal hogy ennyire csökken a játékosok száma.
    Ez sok mindent megmagyaráz....

9. StSanya

StSanya S-Moderator Team Drakensang Online

Annyival egészíteném ki, hogy nem a játékosok száma csökken, hanem az aktív pvp-zők száma csökken. Mivel a jelenlegi talentum rendszer bevezetésével nincs érdemben senki sem a pvp-re rákényszerítve.

Korábban ez nem így volt, bizonyos képességeket csak akkor kaptál meg, ha pvp-ztél is. S a játékosok jó részét amúgy sem érdekli a pvp, amitől korábban a kis szinten megálló, de magukat felrúnázó pvp karakterek is elvették a kedvüket.

A napi bónuszok valamit javítottak ezen, de sokan most is csak akkor mennek be pvp-re, ha lóherét kapnak. És ilyenkor is gyakorlatilag csak állnak...

A párbaj amúgy ilyen, azt dobja, aki éppen ott van, ilyenkor érdemes menni egy zászlót vagy erődöt...

10. kincsem0625

kincsem0625 Törzsjátékos

Azért azt is tedd hozzá, hogy sárkánybőr, szingu stb lassan már egy éve nem működik és még csak hozzá sem szagolnak, nem hogy hozzá nyúlnának, nem is érdekli a fejlesztőket. Épp ezért nincs kedvük. Ha lenne is a sorsolás iszonyú logikátlan, én már előre tudom, hogy nyerünk vagy veszítünk

Lassan egy éve, borzasztó.

11. asisins

asisins Járnitanuló

Akkor rangtól függetlenül szinte bárkit bedobhat (persze szintre ha jól emlékszem max 5 szintes korlát van)?
    Így már értem mért kaptam most is 5 szinttel magasabb legi magit ellenem egymás után 2x... :p
    Visszatérve, a helyzet akkor fog javulni ha a játékosok jó része rákényszerülne (nem csak magas hanem közepes szinten is) a pvp-re
    amire csak egy új rendszer lenne a megoldás amiről még nem hallottam de remélem dolgoznak rajta...
    Addig is úgy látszik 2 lehetőség maradt (a játékon belül 45 50-es szint alatt) vagy hagyom a pvp-t és megyek pve-re vagy szenvedek vele tovább és reménykedek hátha lesz valami pvp barátibb rendszer.

12. StSanya

A legtöbb játékos hamar felmegy 55-re, s ott próbálkozik, nem 40 - 45-ös szinten szenved. Szerintem ott jobb eséllyel kapnál hozzád jobban passzoló ellenfeleket, 40-en nem tud a rendszer neked ilyent sorsolni. Kis szinten sajnos továbbra is maradtak kigyúrt, felrúnázott, minden fontos set-el rendelkező, drágakő bányás, (kiemelve a korábban zafírral is eleresztett) térhajlító karakterek. Ezek ellen csak vastag pénztárcával veheted fel a versenyt, egyébként labdába se tudsz rúgni.

13. asisins

asisins Járnitanuló

Ezzel teljes mértékben egyet értek, de azért maradtam 40-es (barátaim hibáiból tanulva akik pár hónap alatt húzták fel karijukat 30-ról) mert ellenkező esetben elég farmolás és event nélkül (ugye 2-3 hónap alatt nem tudsz kifarmolni olyan sok eventes szettet kivéve a teliholdat és az újholdat) gyenge karit kapunk végeredményül.
    Majd leszek 50-es is ha eljön az ideje ;)
    Mondjuk hogy most lesz dragan event ez az opció elgondolkoztatott ...

14. StSanya

Értem, de ugye hiába maradsz kisebb szinten, 55-ön úgyis újra ki kell szedni mindent. Ezért hiába gondolod gyengének a barátaid 55-ös karaktereit, ha már event normált/köztes fájdalmast bírják, már jó, aztán majd feljebb lépnek nehézségi szintben.

Persze, az is egy út, amit Te csinálsz, nincs ezzel gond, mert rúna gyűjtésre, küldetések elvégzésére valószínűleg én is csinálnám, csak ne várj sokat a PvP-től, mert jobbára ilyen beragadt, korábbi szintfogós, maxos térhajlítókat tud csak a rendszer bedobni ellened.

15. jackoneill1976

jackoneill1976 Fórumelemző

40en vered a régi szintfogós(tehát 46-50) köztest fájdalmason akkor 55ön ugyanúgy simán elvered...szal annyi a külömbség hogy megfosztod magadat a rúnakülömbségtől....

másik dolog hogy 2-3 hónap?? miféle eventes szettnek kellene lenni hogy a fájdalmast ne nevetve fusd végig ha 40en simán ütöd? full legiben végigszaladsz... arról nem is beszélve hogy azért nemsok eventes cucc használható...újhold-telihold ugye állandóan van..ezt kivesszük a képből..dragan félévente van..ez se téma... más? kb semmi.... a köztes egyedik meg a holdasok cuccai kellenek oszt kész...

szóval összegezve..ha megvan az alap felszerelés 55re(tudás 55,kavicsok 5 slotonként fényességes+,100M+ rúna ) akkor édesmindegy milyen a kari szintje...bármit megölsz fájdalmason...

16. asisins

asisins Járnitanuló

Azért ennyire nem brutális a karim, oké hogy vígan lehozom q1-et grimmaghoz meg rakok rombit (2-300 elég) de ilyen fényességes dolgokról nem kell álmodoznom főképp nem 5 slotba.
    Másrészt kb 2-3M rúnám van amit szintén kevesellek, de ami miatt végképp nem akarok fejlődni mert a 80% hárítást szerintem csak tudás talival érném el (most hogy 45-ös szintre húztam a pajzsom van 80% /42-es szintig/ következésképp ezt sokkal drágábban tudnám kivitelezni 50+ szinten és az új köveket se bírnám oly hamar megszerezni /azok nélkül 50 felett sokat nem érnék rang ide vagy oda/.
    De megértem a kettőtök nézőpontját és racionálisnak is tartom de inkább egy gyengébb karimmal próbálom meg magam felhúzni 50+ szintre és azt megerősíteni /legalább megtudom mennyire munkás :p / lehetőleg minél több qaizai kővel ugyanis azzal kb nincs veszteni valóm (egy ideig az volt a mentora a jelenleginek, csak kihagytam kb 1 évet és nullával egyenlővé vált /és a harcosomnak úgy hogy alatta van 3 szinttel van 10k-val több HE-je/ )

Mindenesetre köszönöm a jó tanácsokat és a tippeket ;)

17. DragOnatQ

DragOnatQ Utánpótlás-írogató

Igazad van abban, hogy alacsonyabb szinten kevés esélye van a régi kigyúrt "low lvl" karakterek ellen, de abban a tévhitben hagyni bárkit, hogy 55-ös szinten nem ugyanazokkal a felrúnázott, minden fontos szettel rendelkező, drágakő bányás, (kiemelve a korábban zafírral is eleresztett) térhajlító karakterekkel szemben kell majd arénáznia az szerintem hiba lenne. A low lvl karakterek pont emiatt jöttek létre, mert a jelenlegi 50-es szinttől kezdve már az 55-ös játékosokkal együtt rak össze a rendszer, és nem rang nélküliekkel, hanem ugyanúgy legendás mágusokkal és mágusmesterekkel szemben. Így sokan úgy döntöttek, hogy alacsonyabb szinten erősítik meg magukat és csinálják meg a pvp küldetéseket.
    Számtalanszor volt már rá példa hogy 1v1-ben 5 szinttel és 8 ranggal magasabb játékossal sorsoltak össze (még a release 194 előtt amikor tele voltak az arénák).
    55-ös szinten ugyanúgy megtalálható a különbség a friss karakterek, vagy a már régi felkövezett, minden szettel rendelkező, felrúnázott karakterek között. A kulcsszó a több évi farmolásban van vagy ahogy te is említetted a vastag pénztárcában.

18. StSanya

Üdv!

Egyetértünk abban, hogy 55-ön is kemény az élet, ezt tanúsítom, talán jobban ki kellett volna emelnem, hogy a korábbi hozzászólásomban a "jobb eséllyel kapnál"-on lenne a hangsúly, mert talán jobban bemennek a napi miatt az amúgy nem nagyon PvP-zők is.

A személyes véleményem meg az, hogy mint a nyílt pvp-s címke, kellett volna ilyen a szintfogósoknak is, aztán külön ligában csak PvP-zennek egymással... ;)

19. DragOnatQ

DragOnatQ Utánpótlás-írogató

Az szerintem csak részben lenne megoldás, mert a játékos maga dönti el akkor, hogy épp miben akar indulni.
    Én véleményem szerint inkább valahogy az erőviszonyokat kellene figyelembe venni, például: (HE). Mert tegyük fel valaki korábban alacsony szinten elér egy magasabb pvp rangot, utána ha elkezdi felhúzni a karaktere szintjét, az meg fog gyengülni, és már nem lesz mérvadó a pvp rangja az erőjéhez képest.
    De leginkább a pve játékosokat kellene valahogy becsábítani az arénába, amely következtében felhígulna a társaság az arénában. Jó lenne, ha mint a régi rendszerben a pvp által plusz tulajdonságokat, képességeket kapnának a játékosok, amelyeket fel tudnak használni pve-ben is. Ez akár lehetne egy új talentum fa, vagy csak a dicsőségérmékből lehetne fontos felszereléseket (pl. rúnát, köveket, magokat, egyedi tárgyakat) vásárolni.
    Ha több játékos megy pvp-re kisebb az esélye talán hogy aránytalanul erősebb ellenfelet kapjunk ki.

Amit nagyon nagy sajnálattal látok, hogy évek óta a dso nem foglalkozik a pvp-vel, inkább annak a megölésére törekszik. Például nem tudom kit akarnak ösztönözni a pvp küldetésben az 1 db gyógyelixírrel ha megnyerünk X versenyt. Egyrészt már az arénában nem lehet elixíreket használni, másrészt bármelyik másik területen 5 perc alatt akár a sokszorosát össze lehet farmolni. :)

JimJupiter kedveli ezt.

Az oldal megosztása