1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Crafting

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: DaKyll, témanyitás ideje: 9.11.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. DaKyll

DaKyll Fórumprofi

Sziasztok!

Eddigi tapasztalataim (régi harcostársammal együtt) alapján a szerencse istenének segítségével se sikerüt igazán jó tárgyat összekovácsolni.
    Felmerült egy ötlet részünkről:
    Mi lenne ha mi dönthetnénk el melyik varázslatot szeretnénk átvinni a tárgyba a kovácsolás során?
    Ezt persze nem ingyen, mert tudni való, hogy a BP elsősorban üzleti vállakozás, és úgy se kedvezne ennyire nekünk játékosoknak, ezért:
    • Egy varázslat kiválasztásának ára lenne: pl. 300 ander
    • Két varázslat kiválasztásának ára lenne: pl. 500 ander
    Lehet sokan a szívűkhöz kapnak ez után, de:
    • nagyobb eséllyel tudnál jobb tárgyat létre hozni
    • nem el bohócoznád az andert néha, hanem erre gyűjtenél
    • nagyobb kedvel indulnál neki farmolni, mert ebben az esetben te döntöd el, hogy mit szeretnél, nem pedig a véletlenre vagy a BP-re bíznád, hogy mi az amit kapsz
    • nem utolsó sorban akár plusz bevétel is lehetne a BP felé
    Amennyiben van lehetősége a moderátoroknak ezt továbbítani a fejlesztők felé, akkor kérem tegyék meg.

Köszönöm.

Kellögem és kincsem0625 kedveli ezt.
  2. Koko

Koko Haladó

Hali! Ez több sebből is vérzik.
    Ha te döntenéd el hogy melyik varázslat kerüljön bele fillér anderért akkor értelmetlen lenne a játék, hisz mindenki fullos felszereléssel szaladgálna. Mondjuk ha 500.000 ander be kerülne 1 fix opció átvitele azon már elgondolkodhat a bp.

Egyébként lehet jó tárgyat craftolni szerencse csupán.

3. kincsem0625

kincsem0625 A fórum ismerője

Szia
    Ezek szerint naponta 25-30 arany színű legiseket kapsz, hogy mindenki fullos cuccokba rohangálna szerinted. 500.000 ander? 70.000 forint kb ha átszámolom nem semmi…
    És igen szerencsével… Ebből kezd elegem lenni, hogy már szinte minden szerencse kérdése itt

Kellögem és Radenska kedveli ezt.
  4. Radenska

Radenska Fórumgróf

Pont ez a probléma - szerencsejátéknak ott a bohóc, a kraftolás (=erősítés) nem erről kellene szóljon... de ezt már körbejáruk a legelején nemegyszer.

Az egyedi slotok mintájára egyre növekvő mennyiségű andert kellene elkérni a különböző szintű tárgyak kratolásakor, a 300 mondjuk jó a zöldeknél, de legiseknél már aprópénz lenne...

Másképp közelítenék, a jelenlegi rendszert finomítva:
    'zöld' craftnál egy varázslatot/tulajdonságot sem, de kéknél már 1 varázslatot/tulajdonságot, lilánál és legisnél két varázslatot/tulajdonságot ingyen jelölhess ki örökítésre, és csak a többi legyen a szerencsére bízva.

Az erősen dühítő, amikor négy lila vagy egyedi kraftolásakor csak a két szemét tárgyból (3.-4. pozíció, amit eleve buksz, tehát oda bármilyen gyatrát berakhatsz tölteléknek) származó selejt értékeket örökít, ezért csak lottó és nem kraft.

5. nagyBENYUS

nagyBENYUS Járnitanuló

Üdv,
    Ez egy nagyobb légvételű hozzászólás lesz, de mivel a craftolási rendszerhez tartozik a téma, így jobb híján ide írom le a tegnapi tapasztalatomat és javaslatomat.

Sajnos tegnap meg kellett tapasztalnom, hogy az egyedi tárgy feljesztésben benne van ténylegesen egy elég rizikós faktor. Ha egy egyedi tárgy mágikus (kék) képességeit szeretném újrakeverni „felszerelésnemesítő”-vel, mert nagyon a minimum értékekkel rendelkezik, akkor 50% eséllyel egyszerűen megsemmisül a tárgy! Nos ezt nem tudom melyik zseniális elme találta ki ez, de köszönöm neki, hogy közel 1 évnyi matériatöredék és majd fél évnyi sárkánypénz farmolásom így elment a levesbe. Először gondoltam biztos csak elírás, frodításkor bekerült hiba, de nem.
    Konkrétan. Fő karakterem, a kalandvadász. Meg volt már nekem Beararch íjja 1. ranggal, egyszer véletlenül kidobta nekem. Ami nem kis szó, mert más egyedit nekem még sosem dobott főszörny a játékban, pedig szinte az indulása óta játszok vele. Olyan kicsi az esély ezekre. Ha 100x ölöm le őket, akkor sem esik soha semmi egyedi. Bő 1 évnyi matériatöredék farmolás után volt már kb 64500-am. Eredetileg 2 Khalis-tól beszerezhető tárgyra gyűjtöttem, amik 2. vagy 3. rangon kb 40k-ba kerülnek, de inkább egy erősebb Beararch íjra fordítottam. Pokoli 1 szinten (4. rangú tárgy) nehézkesen de végigvittem a pályákat (pokoli 2 már túl soknak tűnt), a végén 47999 matériatöredékért meg is vettem az új íjat. Szuper. Azonban szokás szerint minden tulajdonsága kb a minimum értéken volt, így alig volt valamivel jobb, mint a meglévő 1. rangúm. Mind az alaptulajdonságok, mind a mágikusak, sőt utóbbiak rosszabbak is voltak... Legalább 50%-os tulajdonsággal dobta volna, akkor már megérte volna talán. Sajnos a játékban régóta tapasztalom, hogy szinte minden tárgy tulajdonsága inkább a minimum értékhez húz, esetleg kb közép tájt, de max értékekhez közeli ritka mint a fehér holló. Pláne úgy, hogy szinte minden értéke magas, nem csak 1. Mindegy hogy sima mágikus, ritka, legendás vagy egyedi tárgyakról beszélünk. Akár pályán hullik, akár munkapadon készítem. (Erre jó példa, hogy évek óta egy lila fegyverdíszt használok, mert annál jobbat azóta sem tudott dobni a játék. Munkapadon is rengeteg legendásat raktam már össze, 1-2. rangúakat is, de azok is messze elmaradtak tőle.) Így gondoltam megpróbálom felszerelésnemesítővel, volt épp elég sárkánypénzem hozzá, amit bő fél éve gyűjtögettem lassan. (939-be került) Nem mindenkinek van ideje állandóan event-ezni...
    És láss csodát, fejlesztés során a tárgy megsemmisült, kaptam cserébe 25k erő rúnát, amivel kb. kitörölhetem. Mert ennek 10x-ese vagy 100x-osa sem pótolná a kártomat. Pláne hogy 55 szint fölött egyedi tárgyak fejlesztése irdatlan sokat igényel, tehát más cuccom esetleges szintlépésén sem segít semmit.
    A régi íjat előtte már beolvasztottam, így azt is buktam. Tiszta szerencse, hogy anno megtartottam a Dragan íjamat. Legalább azt tudom most használni. Igaz a Beararch íj gyengébb volt kicsit, de a különleges képessége miatt, vérzés okozás szórólövéssel elég hatékonnyá tette.

Ha lehetne egy javaslatom ehhez a fejlesztéshez, vegyék már ki belőle a tárgy megsemmisülését. Pláne hogy brutális 50% eséllyel történik meg. Ne csak csökkentsék az esélyét, hanem töröljék teljesen. A kárpótlásként kapott rúnék gyakorlatilag semmit sem érnek, nem kárpótolhatják a hónapokig vagy évekig tartó farmolgatással összekuporgatott különböző játékbeli pénzeket. Épp elég ha ilyenkor az ember bukja a sárkánypénzből vásárolt felszerelésnemesítőket. Ha az eddiginél is rosszabb vagy hasonló tulajdonságokat sikerült csak velük összehozni az újrakeveréssel De hogy a tárgy is elveszik, az már finoman szólva túlzás. Gondolom emiatt nem is igazán használja senki sem ezt a lehetőséget, mert aki eddig kipróbálta, valószínűleg úgy járt, ahogy én is. Gyakorlatilag így ez egy teljesen fölösleges ez a funkció a játékban, nem éri meg használni.
    Köszönöm hogy több mint 1 évnyi köztes világbeli farmolásom gyümölcse ment a levesbe emiatt. Ez messze több, mint 120 órányi játékot jelent, ami nem kevés.
    Plusz az eventekkel töltött napokat. És bocsánat az illetékes fejlesztőtől és családjától, hogy már 1 napja csuklanak folyamatosan...

Emellett az is egy fájó pont már, hogy szinte minden átlagos tárgy (akármilyen zöld, kék, lila, narancs) sokkal jobb alapértékekkel rendelkeznek, mint a már régóta játékban lévő egyedik. Pl. Sötétség, Dragan, Véres rúna felszerelések. Azokat már kizárólag csak az extráik, kombóik miatt van értelme használni. Nem lenne nagy baj, ha legalább az alap tulajdonságokat is lehetne fejleszteni nem csak szintemeléssel, ami iszonyatos mennyiségű erő rúnát igényel, képtelenség egy átlag játékosnak összefarmolni, hanem lehessen más ugyanolyan kategóriájú tárgyakról is átrakni. Nem feltétlenül csak legendásról. Az manapság amúgy is alig hullik néha 1-1 játék során, és általában mind túl gyengék. Persze ezt a mágikus tulajdonságok keverése nélkül.

6. jackoneill1976

jackoneill1976 A fórum parancsnoka

épp az a lényeg hogy az egyedikbe bekraftold a legi tulajdonságait.. akkor lesz értéke..addig szinte minden egyedi(pár kivétel amit nem érdemes kraftolni) borzalmas statokkal van.. mondhatni ilyen fatal szinten használható..feljebb csak fekvekelve...

amúgy rengeteg dolog sántit a kisregényedben.. lehet hogy 1 évig szedted a cuccokat,de az biztos hogy heti 10 perc játékkal akkor...
    64k matériát max 3 óra farmolni.. szemüveggel,futva q5..
    959 makk meg csak ezen az eventen többszörösen is megszerezhető volt..(gnóbnál 500 tojásért 125...)

de amúgy ja,igazad van.. nem elég hogy fizetned kell a felszerelésnemesitőért de 50% esélye van hogy pont azért nem lesz semmid :D ez tényleg incorrect..

az meg hogy lila fegyverdiszt használsz "évek óta".. na ez komolyan.... hogy nem esett jobb ezt erősen kétlem.. kb 5 perc alatt esik jobb...

7. Kellögem

Kellögem Fórumelemző

Azt azért tegyük hozzá, hogy neked esik 5 perc alatt jobb fegyverdísz! Neked 3 óra farm 64k matéria, és te megtudtál szerezni simán 959 makkot! Ahogy néztem 50 ezret is... De óh sajnos nem mindenkinek van ilyen kimondottan szerencsés és fullos karaktere mint neked! És biz ez nagy gond! Mert így sajnos egyáltalán semmi köze az általános valósághoz amit mondasz. Bizony bizony sok játékosnak hetek-hónapok ennyi matériát összeszedni például, mert van, aki nem itt éli az életét mint te!

És valóban nagyon csúnya dolog, megsemmisíteni a nagy nehezen megszerzett tárgyat! Mert, hogy értelmes értékekkel tárgyak bizony sokaknak nem esnek, nem úgy mint neked!

8. jackoneill1976

Hagyjuk már a fullos/szerencsés /mákos /csókos karikat..
    Tényeket mondok de neked állandóan van vmi bajod.

Nagy sivatagban nem esik egy jobb fegyverdísz 5 perc alatt mint amit évek óta használ?( Gondolom rang nulla vagy 1).. Hát megeszem a koronámat...

Oda meg ha nem bírja állandóan van csoport inf3...

Az event meg igenis farmbarát volt az 500 tojás /125 makk deallel.. Bármilyen nehézség ugyanannyit adott..csak futni kellett hp meg speed buffal...

9. Bago

Bago Törekvő

bocsánat hogy ezt irom de az ilyesfajta event , hogy fuss ide fuss oda szedd össze fuss be fuss ki szedd össze ... az ilyen event egy normális embernek nemhiszem hogy nagy szorakozást tudna nyujtani. ehhez leginkább már betegnek vagy ha ugy tetszik függönek kell lenni ami valjuk be nem egészséges dolog. az ember ledolgozza a napi betevőjét hazamegy valoszinüleg fáradtan megcsinálja az otthoni dolgokat majd leül kicsit a gép elé hogy szorakozzon de cserébe futkározzon ki be körbe körbe orákon át? ez lenne szerinted szorakoztató?

Kellögem kedveli ezt.
  10. jackoneill1976

Egy szóval se mondtam hogy szórakoztató...

Csak hogy durván megérte futni...

Bakatabis kedveli ezt.
  11. Kellögem

Kellögem Fórumelemző

Igen ezzel kell egyet értenem! Másról sem szól már ez a játék, hogy befutok leütöm kiportolok, vagy befutok összeszedem kiportolok... a végtelenségig. Ha fejlődni akar az ember valami minimálisat egyszerűen nem éri meg értelmesen pályákat lejátszani, hanem ez az agyatlan értelmetlenség az úgynevezett játékélmény! Régen bementünk pályára csoporttal szépen leütögettük az ellenfeleket, kellett is hozzá a csoport mert nehéz volt, kicsik voltak a sebzések, kaptunk amit kaptunk de az is jó volt. Most meg csoport, van benne aki legjobban sebez az letarolja a pályát többi szedi utána a droppot, ha bírja egyáltalán követni, oszt ennyi. Vagy az agyatlan szánalmas farm. Nevetségesen magas sebzéseket engedtek meg, nincs arányba a sebzés élet védelem, az egész sajnos siralmassá vált. Kinek élmény az, hogy egy játékos letarolja a pályát a többi meg követi oszt szedeget? Nulla lett a csoportjáték élménye, nulla lett a farm élménye! Megszerzi az ember ami a sávon van, csak hogy meglegyen, ha már évek óta megvan a karaktere, de már ez nem szórakoztató!

Az meg, hogy egyeseknek a tojás kétszer is kidob 10 ezer andert, másnak meg nem dob ki, mi más ha nem a csókos karakter???? Egyes játékosok pillanatok alatt fullos karikat készítenek, mások meg 8 év alatt sem tudnak! Az egész játék igazságtalan totálisan! Értelmes játékban mindenkinek egyforma esélye van és a haladás a beletett munkával egyenértékű! Ennek a játéknak sajnos már semmi köze ehhez!

A kraftolásról meg csak annyit, hogy a rangsorból megszerzett és egyéb helyről kiegészített 20 ezer arany megint elment a kraftolásra, de egy darab tárgy nem lett amit megtartottam volna! Szóval unalmas már az egyesek ajj de nagy szerencséje!

Utoljára szerkesztett: 3.5.19
  12. jackoneill1976

Te olvasod is magad után miket írsz?

Igen,kaptam 2x10k andert..több mint 10k tojás összeszedése után (1esével)... Volt 5 buffom,az hozott 7500at.. Beváltottam az összeset Gnóbnál makkra/magra...

10k tojás/2x 10k ander... Esély 5000:1...

Ez szerencsefaktor?

Az meg hogy ki mennyi játékidőt öl bele,magánügy. Ha nem farmolsz nincs hogy fejlődni..ingyen nem adnak semmit. De akkor ne panaszkodj. Farmhoz meg sebzés kell hogy gyorsan menjen..

13. Bakatabis

Bakatabis Board Administrator Team Drakensang Online

Már elnézést, hogy így beleírok a beszélgetésetekbe, de már rossz néha olvasni amit írsz. (Meg már a közös múltunkra való tekintettel is megteszem, ha fájó az őszinteség, ha nem). Mindig van valami problémád, amit nem kellőképp fogalmazol meg, aztán a modik a mumusok, amiért megint kizárnak. Most komolyan...2 jackpotot valaki nyer az már csókos? Nem fizet nekünk senki védelmi pénzt s már ezerszer kifejtettük, hogy nincs állítható csúszka minden játékosnál kraftra meg droppra. Sok tojás=sok esély rá. Ez egy online játék. Mindig is voltak, vannak, lesznek olyanok, akiknek valami többször, vagy jobb esik, mint a legtöbbjének. Én nem kaptam andert tojásokból és 280 kör kellett (560 troll), hogy megkapjam mindegyik tojás hátast, mégse mutogattam ujjal meg személyeskedtem semmilyen platformon. Tényleg nem vitát akarok kezdeni/folytatni/szítani, csak örülnék, ha a személyeskedéseket kihagynánk a hozzászólások tartalmából.

14. Jhangolaar

Jhangolaar Junior szaki

Én biztos forrásból (nem kívánom megnevezni az illető fejlesztőt, de az egyik fejes a BP központjában) tudom, hogy van csúszka, és a Kellögemét 0-ra vették le. A drop és a kraft csúszkája 0-án van. Azt is mondta ez a bennfentes, hogy figyelik, amikor belép, és amikor bejelentkezik pvp-re, benyomnak egy gombot, ezáltal a legerősebb játékosokat sorsolja be neki a rendszer. Aztán hátradőlnek a főnöki forgószékeikben, és végigröhögik a meneteit. Én persze csókos vagyok, nekem minden csúszkám 10-es. Rommá droppolom és kraftolom magam minden nap. Ennyi.

Malinea és Ethina kedveli ezt.
  15. Bakatabis

Az elején már azt hittem, komolyan írod :D Hiába, mindenkinek megvan a maga "fétise".

16. -Postás-

-Postás- Törzsjátékos

Cm jesse a haverom, és beaddolt nekem 30 milka andert miközben kellögem meg craftol aranyból muhaha :p

Jhangolaar kedveli ezt.
  17. Bakatabis

Értem az iróniát, de azért maradjunk a topic témájánál :)

18. -Postás-

-Postás- Törzsjátékos

Nos, én a craftról írtam kaptam 30 millió andert és elcraftoltam míg mások, aranyért craftolnak. :) de ha már ne legyen spam a dolog.. olcsóbban lehet craftolni hogyha kisebb rangban csináljuk, ha valaki nem tudná.

19. Malinea

Malinea Törzsjátékos

.... és lesz aki beveszi

20. nagyBENYUS

nagyBENYUS Járnitanuló

Hát én sosem értettem, hogy egyesek hogy tudnak mondjk egy 3 napos eventet pár óra alatt megcsinálni, amit egyedül nekem képtelenség ennyi idő alatt. Mert legalább 100+ kört kell menni hogy végigvigye az ember, egyedül pedig az nem 10 perc hanem fél óra vagy több. Aztán minél magasabb nehézségi szinten indul az ember, annál tovább tart. Erős csoportokkal lehetséges, de baromi unalmas 5-10 perc alatt végigszaladni 100x 200x a pályákon. Én mindig egyedül játszok. Nekem egyébként csak hétvégente van időm játszani bármivel is, szóval nem minden héten, de ezzel játszok pár órát. Régebben jóval többet.
    Köztes világban Beararch pályát szoktam vinni, fogalmam sincs az q hányas pálya, 2. nehézségi szinten egyedül az kb 1,5 óra/ kör, pláne ha a titkos rejtekhelyet is letolom. Ingyesenben játszom, nem használok szemüveget, mert nem érdemes, olyan kevés alkalommal hullik matéria a pályákon. Eszit is rendszerint csak az alap fehéret használom. Jó esetben így 1 kör alatt összeszedtem 4-500 matériát. Gyakran szinte semmi nem hullik a pályán, matéria pláne. Többnyire csak a 2 fő boss és a láda a végén ami ad. Tapasztalat, hogy egy adott pályára való belépéskor pörget egyet a rendszer, hogy most mit milyen eséllyel fog dobni. Gyakran rosszat pörget nekem és se felszerelések se semmi nem hullik, se ander, se matéria. Máskor meg sok tárgy esik, persze mind kuka stattal, mostanság már csak max lila, legendást már alig látni, gyakran egyáltalán nem esik 1 kör alatt. Az hogy matéria mondjuk akár 5-6 alkalommal is dobnak a mobok 1 körön belül, már fenomenálisan soknak számít, és baromi ritka. Ezért nem veszek szemüveget. Az anderről már ne is beszéljük, ritka mint a fehér holló, napi ajándékból több összejön egy hónapban mint a pályákról...Ez mondjuk nálam mindig is így volt. Olvastam már fórumba, hogy anno gyerek dicsekedett, hogy neki pár óra alatt összejött a pályákról 2-3000 is, de ezt jobb híján kamunak könyveltem el. Nekem egy délután esik esetleg 1-200, ha jó napom van.
    Linkelj már nekem egy videót, amin valaki pár óra alatt összefarmol 64k matériát, hogy hogy csinálja, mert nekem ez fizikai képtelenségnek tűnik. Egyedül, ingyenesben.

Ami a tojásos eventet illeti, kb 5-6 köztes világ beli kört mentem az event alatt, találtam úgy kb max 30 tojást, ami messze van a küldi 100db-jához, szóval semmit sem haladtam vele. Még hogy 500 tojás, ha egy hónapig tartott volna az event, talán lett volna időm annyit összekaparni.

Egyébként a kalandvadász karakteremet nem mondanám gyengének, nem sokkal a játék indulása után kezdtem én is vele, ami talán úgy 2010 körül volt. Azóta megvan, fejlesztgetem, kövezgetem, a tapasztalataim alapján olyan jó erős közepesnek mondanám. Láttam már erősebb íjászt, de innen már csak kb a cuccok szintlépéseivel vagy magasabb rangúakra cserélésével lehet tovább javítani. Van még 3 másik karakterem is, de azok még messze vannak a maxtól, minden kasztból van egy, hogy legyen egy kis változatosság.

Az oldal megosztása