1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Javaslat Hogyan építs Törpöt manapság avagy "Hogyan legyél tiszta DMG"

Kategória: 'Törpemester', témanyitó: callme0216, témanyitás ideje: 6.11.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. callme0216

callme0216 Fórumlakó

Törpe építési segédlet ( 209 előtti idők)

Nos azokat a tapasztalatokat nem teljesen tudtam használni mivel jóformán "elég" sokat változott a játék 50-ről 55-re.

Egy jó félév tapasztalatát fogom most bemutatni ,és hogy valójában hogyan is jutottam fel 1-töl az 55-ös szintig és azontúl a végtelen 55-ös farmra ahol már csak csiszolgatni kell a karaktert..​

Első kérdés ami felmerül sokakban..
    1. Mi is, és mit is kell csinálni valójában egy törppel ebben a játékban?
    2. Mi az erőssége?
    3. Mi az ami a hátránya a törpének?
    4. Tényleg olyan "OP" ,ahogyan mindenki mondja?
    5. Milyen talentokat használjunk?
    6. Melyek azok a skillek amelyeket hanyagoljunk?
    7. Könnyebb-e építeni mint más kasztot?

Erre a kérdésekre fogok válaszolni nektek lejebb.

(Most leszögezném sokszor fogom a kasztokat egymáshoz hasonlítani ,ezeket a hasonlatokat főleg már az 55-ös szintüekhez sorolnám.)

• A kérdések előtt viszont milyen az út 55-ig?
    Aki elsőre kezd bele a játékba ,az szerintem élvezni fogja egyszerűbb mint a többi kasztal, azonban lassabb hiszen megint csak mint majd 55-ös szinten is a fő előny az az ágyúk és azoknak nem sebeznek területi szinten csak egy sávban.
    Ekkor is jön be az hogy "V" alakban helyezzük le az ágyukat, kissé megtudja könnyíteni a dolgunkat főleg ha sok szörny áll az utunkban.
    Mivel kis szintűek vagyunk még Speed (gyorsaságunk) nem igen van elsődleges fegyverünkkel ezért is kell elkezdenünk speedes kavicsokat összeszedni..
    Túlzásba nem tudjunk nagyon vinni hisz megmerem reszkírozni aki frissen elkezdi a játékot talán hamarabb feljut 55-re mint hogy eléri törpéjével az 1,24 vagy az 1,38-as támadási sebességes törés pontokakat..

Ezen kívül főleg két kezes fegyverekkel próbáljatok azonosulni hisz ez lesz a meghatározó fegyvertipus 55-ös szinten!

(Bossoknál viszont talán ti fogjátok hamarabb leverni más kasztoknál hisz az ágyúk sok sebzést okoznak sok idő alatt!)

Térjünk rá az első kérdésre..

1.) A törpe egy távolsági kaszt.. távolsági hisz mi főleg a sebzésre megyünk kikerülve a védelmet, és ellenállási értékeket.. Bossoknál esetleg még támogatni is tudunk egy-egy maginak vagy vadásznak taktikai tornyokkal amik majd adnak nekik +manát, koncentrációt hogy jobban érvényesülhessenek.​

Főleg sebzés felé visszük el magunkat, Kritet nem feltétlen kell építenünk a játék első felében ez majd a töpéknél 55-ös szinten fog változni ha már nagyon nagy a támadási sebességünk (2,88 vagy 3,40) ezzel a sebességel a sima támadásunk rettentő gyors tud lenni ,annyira hogy nem rég a törpék speedjét még nerfelnték is mert 3,40-nél az animációt se tudta a játék legenerálni csak azt hogy a törpe remeg és 3 töltényt lő el szinte egyszerre.. na mindegy ez a múlt.. kanyarodjunk vissza.
    Szóval nagy támadási sebességel érdemes 30-35% kritikus találati esélyt csiholni.
    (fegyódíszbe Onyx-okat) 2 Mortis gyűrű (sok kritet tudnak adni), Karabossa fegyverdísz, Karabosa zászló..

De ez is csak egy opció, nem féltetlen kell követni a példámat (mondjuk nekem jelenleg 20% a kritem ,mivel nem teljes még a karakter ,valamint jobban értékelem a Gwenfara kabátot.)

Összességében mire hajtsunk.: Sebzés-sebzés-támadási sebesség-támadási sebesség.
    Hopsz még valami.. majd elfelejtettem... (Minél nagyobb a támadási sebességünk annál jobban szorozza fel a speed a gépágyúk sebzését!)

Ezért is említeném meg itt hogy hasonlítsunk!
    Többi kaszt Kritre épít!
    A Törpének Speedre kell, és jelen esettbe Speedet nehezebb csiholni mint kritet!

2.) A Törpe fő erőssége a tornyai. (Fontos tudni hogy a tornyok NEM! tudnak kritikus találatot bevinni, ezért is nem kell a törpének annyira kritre építenie!)​

Ezen belül pedig összességében a Törpe 55-ös szinten hosszabb időn keresztül visz be sok-sok sebzést, itt hasonlítanám össze a vadásszal aki Q7 buffal tud rengeteg sebzést bevinni kis időm belül..

Egyébként egy mágusból is lehet Q8 buffal egy kisebb törpét növeszteni?! Érdekesen hangzik..

Röviden és tömören az egyik legjobb PVE kaszt a játékban ,és talán leghaladósabb farmolást illetően magasabb szinteken.

3.) Hátrány? Ezt ki kell elemeznünk.​

Bontsuk szét a dolgokat kicsit PVE-PVP szintre.

A törpe PVP-ben tud marha erős lenni meg nagyon gyenge mint minden kasztnál de a törpével ez másabb..

PVE-ben nincs hátrányunk szinte csak azt hozhatjuk fel hogy 1! megszabadításunk van az ugrással hogy levegye rólunk a negatív hatásokat (pl: bénítás, fagyasztás)

Ez érvényes a PVP-re is!

Ezen kívül nincs semmi hátrányunk, talán hogy alig tudunk kritelni.. (Tudom én is hogy érdekesen hangzik.)

PVP-ben a magas speed miatt tudunk darálni a sima lövésünkkel ,azonban az csak sebzésünk 66%-át sebzi..

Szóval nem valószínű hogy valakit egylövésezünk, talán ha kritel akkor sikerülni fog egy átlag mágust, vadászt ,esetleg egy ellenünk lévő törpét..
    Pötyögő tornyaink nehezn fognak eltalálni embereket ,mert a futási sebesség mára már elég magas ,szóval ellenfeleinknek a dolgát max megnehezítjük, de megölni vele elég ritkán fogjuk ,főleg ha tapasztaltabb tőlünk.

Aki a gép ágyukba belemegy az, vagy nem vette észre, vagy 5v5-ön csúnyán belefutott, szóval az is inkább egy meglepő, és beszorító fegyver..

Összességében egy törpével sose fogsz PVP-ben többet elérni mint egy Mágus, Tank, Vadász.. persze vannak kivételek..de azok ritkák.

4.) Pont annyira OP a törpe mint minden azon a szinten ,és erőben lévő más karakterhez..​

5.) Tudásfában főleg rakjunk rá a"Kolosszus" Képességre ,ez egy alapvető tudás ami minden törpének kötelező! Ezen kívül csak a "Mozgékonyság", "Támadás" Képességeket használjuk.​

Érdemes lehet azonban használni a "Gyors feltaláló" tudást ha gördülékenyen akarunk farmolni csoportban. (Én használom nagyon régóta és ajánlom is)

6.) Nos itt kiemelném a "Robbanó golyókat", "Olajfolt", "Ugró törpe", "Vastörpe"​

Nagyon ritkán használható képességek ezek, és némelyik totál fölösleges a törpének értek itt a Robbanó golyókra, és Olajfoltra.

7.) Nem könnyebb építeni mint a többi kasztot, még egyszer hangsúlyozom ,hogy azért mert kritre nem kell építeni attól még a speedre muszáj.​

Máskülönben ha randomokkal megyünk és meglátják hogy 2. alatti a speed egyenes út a kirugáshoz, ha nem megy normálisan a boss élete ,következő körbe arrivederci..

És ide pedig megmutatnám hogy is néz ki egy törpe építése.:

• Amulett.: Élet %.
    • Zászló.: Érdemes használni a Karabosa fegyverdíszt a Zászlóval mint már említettem ha nincs más ,bőven megteszi. A legjobb választás a Gwenfara zászló.
    • Öv: magasabb sebzés %.
    • Gyűrű: ez opcionális ,valaki 1 Dragan gyűrűt hord a Q7 szett miatt.. Én pedig 2 Mortist.. craftolatlanul ,hisz jobb úgy. Viszont valaki Több életerő erre a tárgyra % craftol a gyűrűbe..
    • Fegyverdísz: Csak is Támadási sebesség %.
    • Fegyverbe: Több sebzés ennél a tárgynál %.
    • Cipőbe: opcionális valaki sokat játszik csoportba ilyenkor főleg a tank mögött játszunk. ezért több sebzést ennél a tárgynál %-ot raknak bele. Én jobban preferálom a futási sebesség %-ot néha jól jön ha el kell futni, vagy gyorsan akarunk farmolni.
    • Kesztyű: Csakis támadási sebesség %!
    • Mellvért: magasabb sebzés %.
    • Vállas: Ez egy jó tárgy a játékba.. 55-ös szinten ez egyszerű választás.. Vagy Érinthetetlenek vállas, vagy Boszorkányvadász ami ad magától magasabb sebzést..
    • Sisakba: magasabb sebzés %.

Ezt a leírást főleg újabb játékosoknak készítettem, lehet fogok rajta változtatni ezt-azt.
    Véleményeiteket, és kérdéseiteket kíváncsian várom.
    Sőt ha akad plusz ötletek amit kihagyhattam nyugodtan írjátok ide és bővítem.
    Remélem átláthat, és érthető amit leírtam.
    Ha lenne rá lehetőség még formáznám a szöveget ,de nincsenek meg rá a lehetőségek.

Callme0216 a.k.a Márk

Utoljára szerkesztett: 9.7.18
    kinizsipali1, JimJupiter és Steve75 kedveli ezt.
  2. Admirális

Admirális Moderator Team Drakensang Online

Köszönjük ezt a tanulságos, átgondolt és jól kivitelezett leírást :). Sajnos bele fognak kötni egy-két helyen, ezért külön jó, hogy kiemelted, hogy kezdő törpéknek szól. Törpe szemmel valóban valahogy így néz ki a játék. A szerkesztésre akkor kerülhet sor, amikor a fejlesztői levélben említett krit bekerül hozzánk is, illetve állításuk szerint fontos szerepet fog betölteni.

3. Bundin

Bundin Kivételes tehetség

Nos megemlítheted a Khalys köpenyt ami magasabb sebzést ad, persze ez akkor jöhet szóba ha a védelmed képes nélkülözni a Gwenfara köpenyt.
    Annyit javítanék, hogy az nem Karabossa köpeny és fegyódísz, hanem Magotina, Magotina fegyódísze adja az 5% magasabb sebzést.
    Petet nem említetted meg pedig fontos opció, aki prémes annak ajánlom, Emíliától a Zöldvicsorgót +5% magasabbsebzés, vagy aki nem akar prémet annak a győzd le a legyőzhetetlen maci petet, vagy most a Draganról a fejlesztett kis petet. Maci ad +110 sebzést, a kis ördögöcske meg +55 sebzést és 10% életet, vagy ha Speed kell akkor vannak spedes petek, a Téli eventes gnóm 10% támadási Speed, vagy a szülinapi eventen szerezhető Arany apród 6% támadási sebesség +3% futási...
    Ezt még hozzálököm a cikkhez Hogyan használjuk a törpünket link ez Sem kötelező, mert mindeki másképp csinálja mint tudjuk, de érdemes kipróbálni.
    A talentekhez meg:
    Gyorslövés teljesen kihúzni.
    Különleges lőszer teljesen kihúzni ha kezdő vagy, később lehet variálgatni, hogy 3 kis golyó, vagy egy nagy, de sok mob esetén érdemes a 3 kicsit használni.
    Mechanikus torony ezt nem muszáj használni, de ha q7-es szettel operálsz kötelező, hogy gyors legyen rakétád újra, de akkor is csak a 3-as, és ötös talent.
    Automata torony, amíg kezdő vagy teljesen kihúzni, később már a 2-es talent elhagyható mert bossokra nem hat.
    Rakéta 2-es, és 5-ös talent kötelező.
    Ólomeső kezdőknek 2-es, 3-as talent szintén jó szolgálatot tehet, magas szinten bossfightok miatt hasztalan talentolni rá.
    Ugrás 3-as talent kötelező.

Kis szinten mozgóknak:
    Olajfoltra talentolni még érdemes lehet föleg, hogy jobban lassítson, és ilyenkor kell a robbanó golyóra is talentolni, hogy az is lassítson, automatával aplikálunk.
    Taktika ezen esetben: összeszeded a mobokat, hogy téged kövessenek, futás közben amikor van távolság közted és mobok közt egy olajfolt le, majd egy kicsit tovább fut, és megfordul, hogy az olajfoltba amibe lassan már beleérnek a dögök, robbanó golyókat dobni max 2 db, majd automata, és folytatni a robbanógolyózást. Miután az olajfolt megszűnik, megint fut, és kezdi újra a folyamatot.
    Ez is csak elehtséges opció nem muszály vele bajlódni, mert hamar túl lehet ezen a szintetn fejlődni a karival, ez régi módszer még a 45-ös szint volt akkor a max, igaz akkor az automata is lassított, így a mobok beleragadtak a pocsolyába szó szerint, ez már csak amolyan érdekesség :D.

Utoljára szerkesztett: 1.2.18
  4. callme0216

callme0216 Fórumlakó

209-es Release változásai miatt kisebb frissítés.

Mostanra a törpét is úgy kell építeni mint a többi három kasztot tárgy ügyileg.

• Amulett.: Krit sebzés %.
    • Zászló.: Fehér karabossa, esetleg Kaylin zászló.
    • Öv: magasabb sebzés %.
    • Gyűrű: Dragan szettel, Q7 mellé Dragan gyűrű kötelező: Krit sebzés % , mellé pedig akár Mortis, vagy a többi, mindenki másban lát fantáziát.
    • Fegyverdísz: Krit találati %.
    • Fegyverbe: Több sebzés ennél a tárgynál %.
    • Cipőbe: Én jobban preferálom a futási sebesség %-ot néha jól jön ha el kell futni, vagy gyorsan akarunk farmolni.
    • Kesztyű: Csakis támadási sebesség %!
    • Mellvért: magasabb sebzés %.
    • Vállas: Ez egy jó tárgy a játékba.. 55-ös szinten ez egyszerű választás.. Vagy Érinthetetlenek vállas, vagy Boszorkányvadász ami ad magától magasabb sebzést.. Akár Khalys ,hogy csökkents a tornyok gőz költségét. Nagyobb tudással lazán mehet Boszival..
    • Sisakba: Krit találati esély és magasabb sebzést úgy lődd be amilyen helyzetbe vagy krittel.
    • Fegyver: Q7 kötelező, azon kívül minden más amit látsz másoknál opcionális és lehet az illető erősebb vele tőled. De általába Q7 el kezd mindenki , Minden más már komplikáltabb karakterépítésre alapul..

Bundin, Morka és Hugger kedveli ezt.
  5. Morka

Morka Moderator Team Drakensang Online

Köszönjük az áttekinthető leírást, nagy segítség lehet sok friss játékos számára. :)

6. Bundin

Bundin Kivételes tehetség

Nos a fejlődő játékosoknak a törp használatához egy kis segítség, mely képességekre talentoljak, amíg nem értem el az 55-öt, vagy mi az ami nem szint függő hanem inkább cucc függő?
    Nézzük csak mi hogy működik jelenleg:
    Gyorslövés:
    Ez egy alap támadás elég fontos, mivel csak ez a skill ad gőzt, illetve felgyorsítja a támadási sebességed, az első két talentja kötelező is emiatt.
    Olajfolt:
    Az utóbbi módosítása miatt egy igencsak hasznos skill lesz, mivel most már oda kerül ahová mutatsz, mire is jó? Lassít illetve az 5 pontos talentja adja a gyorslövésre a 100% sebzést, különleges löszerre a 10%-ot, rakétára 50%-ot. Ennél a 2-es és az 5-ös talent kötelező főleg míg fejlődik az ember, később már lehet hogy csak az 5-ös talentra raksz.
    Különleges lőszer:
    Én szeretem nagyon ezt a skillt nem sokat változott, magasabb szinten a bossozások miatt csak a 2 pontos, illetve 5 pontos talentra osztunk, amíg fejlődik az törpje addig 2,3,5-ös talent kell persze nem feltétlen a legmagasabb prioritású fejlődésnél, de hasznos.
    Ugrótörpe:
    Sokan szeretik használni én speciel nem mert hamar leütik, talentpontot szerintem nem érdemes rá pakolni.

Vastörpe:
    Régen nagyon szerettem, de valójában nem elég hatásos képesség ahhoz hogy ezt használjam, kár érte kis szinten persze néha jól jöhet, illetve ha nagyobb távot akarsz vele átugrani, mert akkor nem kell a rakétarepülés 2 pontosára tenni....

Mechanikus lőfegyver:
    Egy igen jó képesség alapsebzésed 100%-val sebez de csak akkor jó, ha :D van hozzá kellő támadási sebességed mert bizony ez a képesség a karid támdási sebességével tüzel, így ez a képesség amíg nincs 1,75 feletti támadási sebességed nem pipálja le a az automata lőfegyvert(1,75 az egy töréspont ennél a képességnél, ekkor ugyan annyit sebez mint az automata de csak ha nem kell sokat forognia), mert az automata lőfegyvernek a támadási sebessége 2,8 lövés per másodperc igaz ekvesebbet kap a sebzésedből. 1,75-ös támadási sebességnél Q8 szettel már jó. És ennek van egy extra képessége az 5 pontos talentje ami csökkenti a töltési időket király.

Rakétarepülés:
    Igazából ennél csak 3 pontos talent kell.

Gőzkatalizátor:
    Túlélő képesség ha 3 pontos talentjára osztasz, illetve csoportban a megfelelő csoport Talent kihúzásával te leszel a gyógyító a csapatban.

Taktikai lőfegyver:
    R209 óta hasztalan képesség nem érdemes vele szöszölni, csak ha kell egy kis futási sebesség, de akkor se kell rá osztani semmit.

Tesla:
    Ütős lett a sebzése, de nem nagyon érdemes rá talentolni, csak a csoportos talentek közt, persze amit én mondok, az se kötelező jellegű.

Robbanó golyó:
    Nagyon régi kedvencem főleg kis szinten használtam én is jelenleg azér izgi mert az 5 pontos talentja az, hogy 3x robban minden bomba ami azt jelenti, talent nélkül 200%-os eszit kéne használni, hogy ugyanazt sebezze, illetve a 2 pontos talentre is érdemes tenni. Majd magasabb szinten úgy is mint mindeki nem fogod használni, mert alapvetően lassú képesség. De tömegben nagyon arat, de erről kicsit később.
    Automata lőfegyver:
    28 lövést ad le 10s alatt alapsebzésed 125%-á az alapsebzése, de csak az alapsebzése 50%-át sebzi mit is jelent ez pontosan, ha átszámoljuk, akkor valójában az alapsebzésed 65%-a. Amíg kicsi a speeded a Mechanikus lőfegyverhez ezt fogod használni, mert üt mint állat, habár én jelenleg is ezt használom, mert nincs jó Q8-as cumóm. 2,3,5 pontos talentekre pakolni. szükség esetén elhagyható a 2 pontos talent.

C4-es rakéta:
    2, és 5 pontos talentja kötelező. Pajzsot tör kábít, sebez serényen használni kell és kész ez nem szorul nagyon magyarázatra.

Ólomeső:
    Kis szinten éltmentő képesség, főleg ha a 2 pontos talentjére raksz. Olajfolt , és ólomeső és a szörnyek nem mozognak szinte, plusz rakéta automata.

Kis szinten kevés támadási sebességgel hogyan is használjuk a törpöt:

Mivel kis szinten kicsi a támadási sebességed, de kétkezest használsz, mert az nagyot durran, akkor van kb 0.89-es támsebed. Ha netán van valamilyen jobb kesztyűd amiben sok a támsebi, akkor kb 1,00-1,12 kb így fog alalkulni. Nos ami fontos, kevés az életpontod, kevés a védlemed, így a legjobb takatika, ha a mobok nem tudnak megközelíteni sem.
    Áh de hogy ha nem ütök akkorát, a képességeimmel, hogy kifeküdjenek? Nos itt jön a taktikázás, nem a nem a taktiakai lőfegyverről van szó. Nos Olajfolt, Rakéta, Gépágyú, Robbanó golyó, ezek fognak neked ebben segíteni.
    1. Mob/ok megjelenik/nek, Olajfolt alájuk, és eléjük.
    2. Rakéta
    3. Mehet az automata, valószínű csak eggyet tudsz csak kirakni.
    4. Robbanógolyó orvérzésig, és lehetőleg a mobok lába elé.

Fejlődés során ami fontos, próbáld a sebességed, illetve a sebzésed növelni, fentebb @callme0216 már írta is mibe mi szükséges.
    Ha meg vagy 55-ös akkor meg az már más dimenzió ott már kritt is nagyon fog kelleni.....

Utoljára szerkesztett: 15.9.18
    stiptáné1985 kedveli ezt.

Az oldal megosztása