1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Kasztokkal kapcsolatos ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: Konstans, témanyitás ideje: 13.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. VamTam

VamTam Járnitanuló

Hali ! lehetne minden karakternek kétféle fegyvert cipelni.... így lenne mindenki távol harcos és közelharcos egyszerre... ősi tudásért.....

a sárkányharcos :kétkezes-kard, harci kalapács, harci fejsze vagy kard, bárd , buzogány + pajzs..... a másik kézben meg pajzs + dárda.

a kalandvadász: rövid vagy hosszú íj + tegez vagy a pajzsos-tegez.... másik félben pajzs + kard, bárd , buzogány csak.

a körmágus: pengés mágus bot így varázslás és a közelharc pipa ! :)

törpemester : pisztoly + kiegészítők vagy ágyú .... másik felszerelés pajzs + kard, bárd, buzogány vagy kétkezes-kard, harci kalapács, harci fejsze..... :)

És persze kellene új kaszt több lenne tőle a játék. Nekem ötlet..... ninja vagy szamuráj vagy gésa vagy szerzetes.

Utoljára szerkesztett: 23.11.14
  2. matyo2000

matyo2000 Fórum-zöldfülű

Lehetne új karakter a szamuráj. Ennél a kasztnál nem lennének 2 meg 1 kezes fegyverek, hanem a lándzsa lenne az amit 2 kézzel fog, ez több sebzést ad de viszont lassabb mint a szabja, a szabja lenne a másik fegyver amiből 2-t lehetne használni egyszerre mind a két kézbe lenne 1 szabja, a szabja gyorsabban sebezne mint a lándzsa de kevesebb sebzése lenne. Az élet meg a védelem meg az élet úgy lenne hasonló a többi karakterhez képest, hogy a ruha meg a cipő meg az ilyenek több életet és védelmet adnának. A többi kasztnak van Gőz,Manna,Düh és koncentráció, a szamurájnak Csí lenne.

Képességek: ( az arányokat a fejlesztők döntik el)
    -1. képesség: Döfés: A karakter a fegyverével beledöfne az ellenfélbe és megsebzi.
    -2. képesség: Ugró döfés: A karakter felugrana a levegőbe és esés közben ledöfi azt ellenfelet, amelyikre ráugrott (töltési idő 5 mp, ára:5 Csí)
    -3. képesség: Energiamező: A karakter energia pajzsot húz maga köré 4 méteres körzetben 20 mp-re (PvP-be 10), amíg a pajzs körülötte van addig nem bírja őse sebezni az ellenfelet, de az ellenfél se őt (ez arra jó hogy amíg ez tart addig töltődhet az élete vagy bemehet az eszköztárba és eszenciát rakhat be, a hátránya az, hogy a pajzs nem megy el a helyéről 20 mp-ig /PvP-ben 10-ig/ és a karakter nem mehet addig sehova amíg a pajzs ott van.) Töltési idő:1 perc, Ára 40 Csí.
    -4. képesség: Hasonmás: A karakter megidéz 2 hasonmást akik 10 mp-ig sebzik az ellenfelet és elterelik az ellenfél figyelmét( csak a Döfés képességet használják ) a hasonmások 10 mp után felrobbannak, ezzel is sebzik az ellenfelet (pvp-ben nem robbannak).
    -5. képesség: Pusztító erő: A karakter alapsebzése megnő 20%-kal (pvp-n 10-zel).
    -6. képesség: Sokkolás: A karakter lesokkolja a tőle 40 méterig terjedő körben levő összes alapszörnyet 10 mp-re(PvP-n hatástalan).
    -7. képesség: Aranysárkány: A fölből előjön egy aranysárkány 10mp-re és a szörnyeket sebzi és eltereli a figyelmüket.
    -8. képesség: A karakter lerak a földre 1 csapdát, ami 10mp-ig marad ott és amelyik szörny belemegy azt lassítja.
    -9. képesség: Sebes futás: A karakter 5 mp-ig 2-szer gyorsabban fut és támad mint normális állapotban.
    -10. képesség: Zavarodottság: a karakter megzavar 1 ellenfelet és az 10 mp-ig nem bír mozogni(PvP-n 5mp-ig).
    -11. képesség: Vakító fény: a karakter 10 mp-re megvakít minden szörnyet 60m-en belül, és a szörnyek 10mp-ig össze-vissza járkálva támadják egymást( a karaktert is támadhassák, a lényeg az hogy nem látnak semmit), PvP-n hatástalan.
    -12. képesség: Félemlítés: A karaktert támadó összes szörny elmenekül a karaktertől 60m-re, de utána újra támadják (PvP-n hatástalan).
    -13. képesség: Energiacsere: A karakter 10 mp-re olyan erős lesz mint a kijelölt ellenfele( PvP-n harástalan)

Ez a karakter brutál lenne PvE-n de nem lenne jó PvP-ben.
    ;)

Kharr120 és Skamandros kedveli ezt.
  3. VamTam

VamTam Járnitanuló

Szia!
    Nem bántás képen de a szamuráj csak kardot meg íjat használ bőr vértezettben harcol gyalog vagy ló háton. Meg tanulhat két kardot is forgatni. A lándzsa amit te mondasz azt csak a sima harcosok szokták használni....... itt lehet hogy tévedek. A képességekről ez a karakter harcos nem mágus...... külön féle ütések legyenek........ nem sárkány idézés meg hasonló.... ezt a programozók döntsék el.

4. Dangertata

Dangertata Junior szaki

Oké de ezt szerintem nem tudta meg ez egy játék nem valóság...

Utoljára szerkesztett: 17.11.14
  5. Cadrik

Cadrik A fórum bárója

Kérlek kerüld a duplaposztot! Ha az adott témában Te írtad az utolsó hozzászólást és még szeretnél hozzáfűzni valamit, akkor használd a "Szerkesztés"-t!
    Köszönöm!

6. Dangertata

Dangertata Junior szaki

Legyen 2 gyűrű helyett 10. A karakter összes ujjára 1.

7. vinci21

vinci21 Fórummogul

Miért nem mindjárt 20? A lábujjakra nem jár?:p

8. Cadrik

Cadrik A fórum bárója

De, szerintem legyen a lábujjakra is és akár többet is fel lehessen húzni! Meg akkor legyen már fülbevaló és piercing is!:p:D

Nehem és vinci21 kedveli ezt.
  9. Dangertata

Dangertata Junior szaki

Na jó piercing ne. Csak 10 gyűrű meg 2 fülbevaló talán ;)

10. vinci21

vinci21 Fórummogul

Ember, gondolkozz már. Jelenleg van a karaktereden 11 tárgy a kabáttal együtt+ 2 gyűrű. Szerinted az lenne a normális, ha 11 tárgy+10 gyűrű lenne rajtad? És a 10 gyűrű annyi dolgot adna mint az összes páncél, fegyver stb együttvéve?!:confused:

11. Dangertata

Dangertata Junior szaki

A gyűrű sehogy se ad annyit mint akár 1 tárgy

12. Konstans

Konstans Fórumfelvigyázó

Én nem tudnám rendesen fogni az íjam :/

Ashrin, MariskaNeeni és fox30 kedveli ezt.
  13. kalandoshun

kalandoshun Junior szaki

Egyszeri cigány vajda elkezdi játszani a DSO-val,aztán kis idő múlva megszólal!
    Há miázmán,hod az embekémnek cák ennyi íkszere ván...há tesszenek szípen lehetőszéget ádni árá,hod kirákjám mágámát rendeszen! :D

Skamandros kedveli ezt.
  14. MariskaNeeni

MariskaNeeni A fórum ezredese

És hogy oldanák meg az összehasonlítást? ..mikor más most is kizárólag az egyik gyűrűt mutassa az összehasonlítás ablakban. :D

15. VamTam

VamTam Járnitanuló

Más játékokban észre vettem hogy, a karaktereket besorolják különféle osztályba: támadó, támogató, tank stb. Ezt a besorolást a ősi tudásért kapod meg valamint a bónuszait.

a Sárkányharcos lehetne:

TANK osztály ehhez az kell hogy pajzs + egykezes fegyver.... tehát a tapasztalat talentumához bónusz védelmi érték is jöhetne szintenként, valamit kaphatna aura képességet ( 1 db. minden kasztnak ) ami bónusz + 25 % védelmet ad.

TÁMADÓ osztály ehhez az kell, hogy kétkezes fegyvert használjon..... tehát a tapasztal talentumához + fegyversebzést kapna szintenként, valamint egy aurát ami + 25 % sebzést ad.

a Kalandvadász lehetne:

TÁMADÓ osztály....( itt két variáció ) :

A mester lövész. Tehát a tapasztalat talentumához + kritikális találati érték is jöhetne szintenként valamint kaphatna aura képességet ami bónusz + 25 % krit találati érték. Ehhez kell a hosszú íjat vagy számszeríjat használni.

Az ismétlő lövész. Tehát a tapasztalati talentumához + támadási sebbeség bónusz szintenként valamint egy aura képesség ami + 25 % támadás sebességi bónuszt ad. Elő feltétel a kettő darab egykezes kicsi számszeríj használat.

a Körmágus lehetne :

TÁMADÓ osztály..... tehát a tapasztalat talentumához + mágia pont regenerálódást kapna szintenként valamint aura képesség ami + 25 % mágia pont regenerálódást adna. Ő csak a pengés mágus botot használhatná ez az előfeltétel.

TÁMOGATÓ osztály..... tehát a tapasztalat talentumához + életerő töltés szintenként meg az aura képesség + 25 % gyógyulás bizonyos ideig. Itt még annyi változna, hogy a pálca + a kiegészítő kell hozzá hogy elérd és ki kell alakítani egy új mágia típust ami a fehér mágia lenne. Ebben lenne gyógyító mágia, védő pajzs, áldások , és egy kevés támadó is.

a Törpemester lehetne: ( neve legyen inkább Mérnök vagy hasonló, mert a törpe az faj mint az ember vagy tünde.....)

TÁMOGATÓ osztály ehhez kell a pajzs + pisztoly használat ..... tehát a tapasztalat talentumához + életerő regenerálódás kapna szintenként valamint kapna egy aurát ami életerő töltést ad. Persze a löveg torony is adna életerő töltést hősnek + szövetségesnek. A gőzkatalizátor meg + 20 % gyógyítás adnak csak a törpének.

ROMBOLÓ osztály ehhez kell a kétkezes ágyúk....... tehát a tapasztalat talentumához megkapná a területsebzés képességet és kiegészítő sebzést. Az aura képessége meg + 25 % terület sebzést adna. Itt megváltozna a löveg torony mert itt forogna az ellen után és robbanó golyókat lőne ki ami kábítja az ellent ( pl: 3 másodpercig ) persze ez az egy lenne csak és 20 másodpercig lenne elérhető.

Utoljára szerkesztett: 24.11.14
  16. Nehem

Nehem A fórum hercege

Szegény mágusokat és vadászokat lesajnálod egy lehetőséggel, amíg a törpének és a tanknak kettőt adsz? :D

MariskaNeeni kedveli ezt.
  17. VamTam

VamTam Járnitanuló

Ömmm..... még gondolkodok rajta.... :) na sikerült kitalálnom.... De eddig jó ?

Utoljára szerkesztett: 24.11.14
  18. Tectron

Tectron Járnitanuló

Szerintem a más mmorpg játékokban alkalmazott képességeket kellene beépíteni a játékban.
    Például a tanknak lehetne olyan képessége ami a szörnyek figyelmét magára irányítja még a bossokét is (hosszabb idő tartammal pl 15 másodperc vagy még több), így nem kellene csak neki költeni az eszenciára...
    A körmágus pedig lehetne healer azaz tölthetné más játékosok életét képességgel.
    Az íjász tipikus dps karakter azaz hatalmas sebzést képes osztani lehetne olyan képessége mellyel a szörnyek figyelmét 1-1 pillanatra letudja fordítani magáról.
    Mivel a törp eléggé tankosra sikerült karakter lett az ő ugráló törpéjét lehetne olyanra csinálni, hogy a bossok figyelmét is magára irányítja.
    Elég kezdetleges elgondolás de szerintem jó ötlet
    :)

Moderátor által utoljára szerkesztve: 24.11.14
  19. Nehem

Nehem A fórum hercege

Kérem a mágus őrének is az élettöltő képességét találatonként :D

Viccet félretéve, biztosan ki lehetne ezt dolgozni, viszont a vadásznál a sebesség pl. nem túl opcionális szerintem. Amikor a PVP-n úgy megy ki a gyengébb, hogy a vadász lőtt bele 2 percíziósat és paff is, akkor plusz sebességgel a PVP-re is kár lenne bemenni.

A mágus egyébként jó is lehet, az őrrel csak vicceltem. A hp töltést én is hiányolom róla.

Törpének biztosan nem adnék élettöltést, hiszen van olyan skillje, elég nagy előnye lenne. Van a harcosnak és a vadásznak is, de a mágusnak nincs. Te adnál a mágusnak egy ilyet (választási lehetőséggel), úgy hogy nincs élettöltő skillje. A törpének így viszont már két lehetősége is lenne, ami a másik három kaszttal szemben elég nagy előny lenne.

Így elsőre ennyi jutott eszembe.

Bár ebből leginkább a healer szerepét látom be. Az a baj, ha mindent kiveszünk, akkor milyen kihívás marad :D

20. Tectron

Tectron Járnitanuló

A hozzászólásomban nem volt szó arról, hogy bármit is ki kellene venni...

Moderátor által utoljára szerkesztve: 24.11.14

Az oldal megosztása