1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Visszajelzés Közösségi hírlevél - 213/214. kiadás

Kategória: 'Aktuális témák megbeszélése', témanyitó: StSanya, témanyitás ideje: 29.10.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Ethina

Ethina Moderator Team Drakensang Online

Megkérnék mindenkit, hogy innentől kezdve a személyeskedő hsz -ket kerüljétek! Maradjunk a témánál, az hogy egymást marjátok nem visz sehová.

Hugger kedveli ezt.
  2. Bakatabis

Bakatabis Board Administrator Team Drakensang Online

Platina érték teszten. (sárga)

upload_2018-11-17_16-45-36.png

upload_2018-11-17_16-45-51.png

A sárga értékek mindenkinek meglesznek hamar, de ezek a platina értékek még ritkábbak mint a sárga most. (legalább könnyebb lesz elkezdeni a játékot a 4 sárgás cuccokkal, de a farmoltabbaknak akik a maxos köztesben töltik az idejük, a 4 platina lesz mindenhol)

upload_2018-11-17_17-41-8.png

Utoljára szerkesztett: 17.11.18
  3. jackoneill1976

jackoneill1976 Fórumgróf

én az egész koncepciót nem értem..úgy egyben.

a platina érték majd ad +1% kritsebit? :D ami csak PVE-re jó... azta..ezt aztán jól kigondolták a fejlesztők... ja mégsem :D

4. callme0216

callme0216 Fórumlakó

Béka-Maki összefog.
    Itt egy lista hogy-s mint vannak a dolgok a platina értékekkel..

Igen.. Jól látjátok ami most kétkezes fegyverben 76% több sebzés fegyverre az majd platina értékben a max az 92% lessz.
    Legjobb fegyver most maxos %-al 306%-os ,platina maxos értékekkel a legjobb fegyverben lehet majd összeszedni 368%-ot.

5. Bakatabis

Ha a táblázatot idézem fel, nem egy százalékokról van szó, azért kövestül, rúnástul fog számítani, főleg fegyverben, ha nem számítana, most nem 4 sárgás tárgyakról képek kerülnének fel a netre, hanem 4 majdnem sárgás tárgyakról képek

6. jackoneill1976

jackoneill1976 Fórumgróf

jójójó... de kérdem akkor újra.. minek???? a jelenlegi cuccokkal is bármit agyonversz eszi nélkül. kb.
    pvp-re úgyse kell,akkor meg mi értelme ezeket hajkurászni? egyáltalán miért kellett ezen melózni mikor ezer más dolog van amit ki lehetett(hmm.. kellett...volna) javitani előbb

most ne az legyen a válasz hogy jön az inf4 mert az se lesz sokkal nehezebb,főleg ha összeáll 3 ember,úgy törli fel az inf4 bossal a padlót hogy pislogni se lesz ideje. a jelenlegi cuccaival. ..épp ez lett volna a kihivás,mert annak semmi értelme ha nehezebben ölhető bossokat csinálunk a végtelenségig de a fegyverünk mindig erősebb lesz. akkor tolják be egyből hogy infvégtelen és a sárga érték is legyen 5millió %. szerintem ténylegesen a játékban kellene olyan bossoknak lenni amiket ****** nehéz megölni,tehát nincs olyan hogy bemegy vki egyedül és még kávézik is közben..

ma pl. bohócozás közben arra gondoltam,honnan lesz nekünk aranyunk kraftolni egyáltalán,mert hogy andert nem töltök az hóttziher.

7. Bakatabis

Azért kíváncsi leszek, hogy az inf7-nél is ezt írod e :) Ez inkább azért van szerintem, hogy a mostani 4 sárgás állapotot a friss karakterek is elérhessék, jobban tudjanak boldogulni, legyen sikerélményük, ne fél év legyen összetenni egy majdnem 4 sárgásat, a "nagyok" meg úgyis kifarmolják a platinát, hogy erősebbek legyenek, mag lesz bőven.

8. JimJupiter

JimJupiter Fórumfelvigyázó

Főleg, hogy majd rang8-as cuccokkal fognak szaladgálni az emberek. Ezt a játékot a kisgyerekeknek fejlesztik már, ők a közönség akik ítélnek, nem pedig mi.

9. UzsonyikT

UzsonyikT A fórum mestere

Én épp ezért hagytam abba a játékot. Néha még olvasgatok, de már egyáltalán nem érdekel mit csinálnak a játékkal. A pvp-t úgyse fogják megmásítani. Lvl50-re értem el hogy, topkarim legyen pvpre ami a pontos karakterfejlesztésnek köszönhető. Csak ezért játszottam 5,5 évig...Teljesen hidegen hagy, hogy pve-re farmoljak. Ebben a játékban a pve finoman szólva is szegényes. Pont ez volt benne a jó, hogy pvpre lehetett fejleszteni a karit és ott érvényesíteni azt amit az ember beletett a játékba. A releassel a játék elveszti az értelmét.

10. Xineohp

Xineohp Haladó

Én már kivárom a végét kíváncsi leszek mennyi erős jatékos fogja ezután folytatni. Kíváncsi lennék valami statisztikára 1 napon mennyi játékórát rakott bele az összes játékos monjuk ez a r híre előtt, behozatala alatt, utána lévő pár napban és végül 2 hét elteltével. Meg a sok gyenge játékosra akik támogatták ezt a pvp balanszot, akik csak lootot tudtak szedni és most eltűnnek az erős játékosok akik segítettek nekik. Szerintem hatalmas öngól az egész r a pvp "balance" miatt.

11. Bakatabis

Vannak erős játékosok is, akik nem bánják ezt az új pvp rendszert, annak se volt semmi értelme, hogy egy lövés, egy halál. Mindazonáltal engem is zavar, hogy a 2 pvp szettem így semmit se ér, de nézzük most a dolgot, kifarmolja az ember a szettet, bemagozza, bemegy 5v5-re, felveszi a zászlót, q7 szettel egy pillanat alatt meghal. Így már egy zavaró szett kikerül. Meglátjuk mi lesz jövőre.
    Túltolták a sebzéseket jó ideje ezekkel a rúnakövekkel, sárga értékekkel és pokoli köztesekkel, gondolom azokat az időket akarják visszahozni, amikor még egy vért 250-400 védelmet adott összesen, nem voltak rúnakövek, a fegyverek is csak slotonként 40-70 sebzéseket adtak stb. Jók voltak azok az idők és meglep, hogy sokan ilyen negatívan élik ezt meg, ilyen volt a pvp régen. Nem voltak szettek meg sárga értékek. Ezek a tárgyak nem tűnnek el, pvp-n kívül mindenhol használhatóak (na jó, a pvp szett az kb inaktív lesz de nincs mit tenni..) Akiben van tehetség, az a release után is jó lesz pvp-n.

Ethina kedveli ezt.
  12. jackoneill1976

jackoneill1976 Fórumgróf

Heh. Ez is egy meglátás de most komolyan...

Pontosan elég lett volna pvp-n a fegyvert leamortizálni. A varázslatokat,kavics-rúna maradhatott volna elvégre azt farmoljuk hogy erősebbek legyünk /kitűnjön ki játszik és ki chatel hogy droppot szedjen. Lett volna max sebi ilyen 5k a legjobbaknál. 30-40k hp-t a leggyengébbek is összeraknak és nem nyúlnának ki egyből... De lenne értelme továbbra is farmolni. Mert ilyen balansszal én nem látom értelmét a jelenlegi statommal bármit is kergetni. Elleszek ezután is,sőt pve-n még erősebb leszek csak elveszik az értelem belőle. Nem látom a fényt....

13. Sylic

Sylic Járnitanuló

Ez jó hír! De nem tudom, hogy csak lemaradt e. Ha nem, akkor légyszíves továbbítsátok, hogy a kidobott pvp-s állatok/jármű is újra megszerezhető/megvásárolható legyen. Köszönöm!

14. Bakatabis

Ha minden érték maradt volna és a sebzés csökken, akkor a tankok előnyhöz jutnának a zászlón és az életreggel :) (magam ellen beszélek ezzel de engem nem csak a tank érdekel, hanem mind a 4 kaszt)

StSanya kedveli ezt.
  15. jackoneill1976

jackoneill1976 Fórumgróf

Na ebbe ne menjünk bele kinek milyen előnye van.... Életreg ide vagy oda,nem sok olyan "tank" van aki kibirja ha 3-4 távolsági szórja rá az áldást. Aki meg bírja annak nem a legyek hordták össze. Tett érte vmit... Aki szerint ez az ideális megoldás amit terveznek az fejreesett,a minimum amihez hozzá nem szabadna nyúlni az a kavicsok+rúnák amiket évekig farmoltunk.

16. Bakatabis

Első reakciónk volt a csapatnak, hogy a kövek és rúnák számítsanak, de gondolom én a későbbi fejlesztésekben azok "útban lennének", főleg most, hogy a lóhere farmolható lesz. Így most nem látjuk át, hogy behozzák kb a fejlesztés felét

17. DragOnatQ

DragOnatQ Aktív író

Ezzel egyet tudnék érteni, ha most lenne bármi cél is amiért itt maradjak játszani. Napok óta csak felnézek, de semmi kedvem farmolni, mert miért is?! Kilátástalan az egész játék. :)

A probléma alapvetően ott van véleményem szerint, hogy behozták a magos, craftos rendszert, ami miatt korábban még el se tudtuk volna képzelni milyen sebzések jöhetnek létre a kasztoknál. Ahelyett, hogy a meglévő szetteket erősítették volna meg vagy találtak volna ki újakat, behoztak egy felesleges és bonyolultabb új rendszert ami felforgatta a játékot, a kezdő és régi játékosok között a szakadékot még szélesebbé téve.
    Jelenleg a játékban minden egyedi felszerelés könnyen megszerezhető, emellett ha nem esik legalább 2-3 legendás tárgy egy boss megölésekor, akkor rossz a drop. Régen emlékszem mennyire örültünk amikor kaptunk egy jó legendás fegyvert, vagy amikor hosszú munka után sikerült kifarmolni és megvenni az 1000-es kabátot. Akkor még volt értéke a felszereléseknek, nem úgy mint most. Bejön az új release, és sokan már az első napon megvásárolnak mindent, becraftolnak mindent.

Pvp-ben is jó volt régen játszani, de számított ki mennyit farmolt, és az is ha vásároltál andermantot, mert nem volt mondjuk időd 0-24 órában játszani, de fel szerettél volna zárkózni az erősebbekhez. Az alapvető, hogy az erőrúnákat tudtak használni, de kérdem én, drágaköveket miért nem lehet használni? Amiket hosszú munkával megszereztünk rúnaköveket, miért nem lehet használni? A szettbónuszokat amiket a tárgyak adnak, amivel kicsit is különbek vagyunk mint egy 2 hetes karakter, miért nem lehet használni?
    Miért baj az, ha vannak erősebbek és gyengébbek pvp-ben, miért nem tudnak egy rendes programot írni, amivel meg tudnák oldani, hogy közel kiegyensúlyozott legyen a küzdelem.

Továbbá miért nem azzal foglalkozik a bigpont, hogy normális küldetéseket és jutalmakat adnak "x" számú verseny vagy győzelem után?
    Miért nincs már végre egy új egyedi szett aminek a bónusza csak pvp arénában használható?
    Miért nincs egy új talent fa, aminek a haladását hivatalos arénában lehetne megszerezni, de hatását pve területeken is lehetne használni?

Bohócoknál szerencsejátékra hivatkoznak, de akkor gyakorlatilag az egész Drakensang egy szerencsejáték...
    Szerencsén múlik:
    - hány boss ölés után kapsz meg 1 egyedi eszközt,
    - hány boss ölés után kapsz meg egy teljes szettet,
    - mikor kapsz olyan felszerelést aminek az értékei maxosak,
    - mikor kapsz olyan varázslattal renelkező tárgyakat, amiknek az értékei maxosak,
    - hány próbálkozás után tudsz 4 arany értékkel rendelkező tárgyat összerakni,
    - hány rúnakövet kapsz a játékban a ládák nyitásakor vagy a bossok megölésekor,
    - milyen drágakövek esnek neked farmolás közben
    stb..
    Ha szerencsejátékról beszélünk, nem kellene korhatárhoz kötni? :)

Egyébként ha már a régi szép időket szeretné visszahozni a bigpoint akkor lehet a lvl 50-es beállításokat kellene visszahoznia, vagy nyitni egy új retro szervert. :)

Brutalovics, UzsonyikT és opos2012 kedveli ezt.
  18. UzsonyikT

UzsonyikT A fórum mestere

Köszönőviszonyban sincs a valós problémával amit írtál! Nem érted a lényeget! A legjobbak nem azért fogják abbahagyni, mert úgy érzik, hogy pvpben majd gyengék lesznek. Leírtam, hogy miért. Innentől kezdve céltalan lesz a játék. Ennyi!
    UI: nézz meg egy egykezes VS egykezes pvpt. Az volt a PvP, nem pedig a kétkezes bohóckodás (1hit PvP), de ti még mindig itt vagytok leragadva :)

19. JimJupiter

JimJupiter Fórumfelvigyázó

Túl sokan nyafogtak az elmúlt évben, hogy külön kell választani a PvP-t a PvE-től. Megcsinálták nekik. Pedig sztem ezután sem fognak pvp-re járni, mindig találnak majd kifogást. De egy csomóan majd abbahagyják a pvp-t. Maga alatt vágja a fát a BP.
    Bohócot kivezetik, ami onnan jőtt, drágakő, lélekkő, eszi, kulcs, ander, azt majd ezentúl farmolni kell a titkos mappokon. Ami megint plusz időbe kerül majd. De előtte még farmolni kell majd vitézség kulcsát, hogy a kulcsal bemehessek farmolni a titkos mappokra, hogy ott farmolhassam amit eddig a bohóc adott. Fantasztikus. Időmilliomosok hajrá.
    Közben időt kell szánni a két pve ranglistára, meg az új pvp ranglistára és még menet közben az eventeket is csinálni kell, plusz hamarosan farmolhatjuk a phestos érmét. Időmilliomosok előre.

20. jackoneill1976

jackoneill1976 Fórumgróf

Köztes ranglista teljesen kikerül a képből mert az aranyat nem tudod elbohócozni. Szedsz annyit hogy legyen kraftra meg teleportra oszt szia. Bőven elég lesz q1ezni magokért/matiért (már ha lesz értelme)

Titkos mapokra megint nem viszel noobokat mert csak a mobokat erősítik,itt is beáldozott nekik mivel csak gyenge csopikat fognak találni és semmit se ölnek meg. Marad nekik a "donorozás" dragan eventen meg holdas eventeken. Közben meg mehetnek farmolni stalgardban vagy a jobbak fájdalmas köztest na meg chatelni..(Inf4 port need tank and dmg,noob have"

Pvp ranglista talán jó lesz ha lesz normális jutalom,másért oda se lesz értelme járni.

Összevetve mindent:egykezes felállás mindenütt kuka,még annyian se fognak abban járni mint eddig. Pvp-n se lesz sok értelme szettbónuszok meg kraft nélkül a kocka,kimaxolják a legjobb kétkezes felállást és az lesz a nyerő. Távolságiak tuti,harcosok talán megpróbálják a legkritesebb baltával (gwenfara.?).... Kitudja.

Az oldal megosztása