1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Miért is játsszunk a DSO-val?

Kategória: 'Általános fórum', témanyitó: Mylifeissofain, témanyitás ideje: 28.3.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Mylifeissofain

Mylifeissofain Fórum-zöldfülű

Sziasztok.

Ezt a témát semmilyen szinten, semmilyen formában és semmilyen negatív, hátsó, rossz, gonosz szándékkal és nem provokatív indítékkal hozom létre. Nem vitatkozni akarok, inkább azért hozom létre ezt a témát (bár szinte 99%-ig biztos vagyok abban, hogy az általam leírt véleményem megfogja osztani a játékosokat), mert úgy gondolom, ennek (is) helye van itt a fórumban.

(Az Adminoktól ezúton elnézést kérek és tisztelettel kérem őket, hogy amennyiben valamilyen formában helytelennek találják fórumomat (bár remélem elnézőek lesznek), kérem, ne töröljék, csak helyezzék át egy másik helyre. Jobb helyet nem találtam ennek a fórumnak)

Nem azt mondom, hogy napi rendszerességgel, de sűrűn nyomon szoktam követni a fórumokat. Annyira azért nem ásom bele magam a dolgokba, de szoktam olvasgatni egynéhány hozzászólást, és nekem bőven elég elolvasni néhány kommentet (a sajátos nézetemből kiindulva illetve nézetemről nem is beszélve) ahhoz, hogy most leírjam a véleményemet.

A téma címe: miért is játsszunk a DSO-val?

Mindenki valami más ok miatt játszik ezzel a játékkal. Nem szégyen bevallani, hogy miért játszunk vele. Vannak, akik szeretik ezt a fajta misztikus-varázslatos világot, s ők nagyon szimpatizálnak ezzel a játékkal. Vannak, akiknek tulajdonképpen mindegy, hogy mivel játszanak, mégis van ebben az Online játékban valami, ami megfogta őket és maradásra készteti a játékosokat. Vannak, akik bizonyára elhatárolódtak az ilyen témájú, stílusú játékoktól, s mégis egy barátjuk, haverjuk, ismerősük unszolására kezdtek bele a játékba és - valamilyen oknál fogva szintén - úgy döntöttek, maradnak, mert... az ok mindenki számára más.

Van még egy ok, amiért ezzel a játékkal lehet játszani. Ebben az okban pedig benne van (mellék okozatokként) a fent említett három ok, de a legfőbb teljesen más. Vannak (mert biztosan vannak ilyen emberek is) olyan emberek is, akik csak azért játszanak ezzel a játékkal, mert "nincs más választásuk". Ezt semmilyen értelemben nem negatívumként írom. Épp ellenkezőleg: vannak olyan játékosok, akik azért játszanak ezzel a játékkal, mert ez a játék (legfőképp a misztikus, varázslatos világa miatt) megfogta őket (ha nem így volna, bármilyen más játékkal tudnának játszani), s ez a játék számukra egyfajta "menekülés". Magamból indulok ki.

Leülnek a gép elé és játszanak. Játszanak azért, hogy eltereljék gondolataikat. Gondolataikat olyan dolgokról, amely dolgok a mindennapokat megnehezítik, s amely dolgok olyan súlyosak, hogy sokkal könnyebb már csak játszani, semmint a megoldhatatlant megoldani. Vannak olyan játékosok, akiknek ez a játék csak remény, egyfajta "menekülés" a mindennapok problémái elől.

Azok az emberek, akiknek ez a játék tényleg csak játék, nem pedig egyfajta "segítség", szerencsés emberek. Bizony, hogy azok! De mit is akarok kihozni ebből? Mire is gondoltam, amikor ennek a témának ezt a címet adtam? Máris kitérek rá.

Én személy szerint azért játszok ezzel a játékkal, mert legelső sorban megfogott a misztikus világa, másodsorban pedig magánéletemben, amelyről értelemszerűen nem kívánok nyilatkozni, ez a játék jelenti a menekülést. S ennélfogva, mert ez a játék eltereli a problémáimról a figyelmet, egyfajta "kisebb" megnyugvást biztosít. Ami azt jelenti, hogy: egyszerűen csak élvezem a játékot.

Élvezem azt, hogy játszhatok, figyelhetek rá, a saját kis karakteremet dédelgethetem, alakítgathatom, fejlesztgethetem. Beleélem magam a játékba, odafigyelek rá, teljesen máshogyan tekintek rá.

A kommentekből ítélve azt szűrtem le, hogy egynéhány játékos túlságosan komolyan veszi a játékot. Mindenki a legerősebb akar lenni, mindenki legyőzhetetlen akar lenni, mindenki harcolni, küzdeni - és nem legutolsó sorban - győzni akar. Kérdésem hát a következő: nem volna célszerűbb csak egyszerűen élvezni a játékot?

Az én karakterem egészen kis gyenge karakter. Pár ezer forintot költöttem a játékra, s ez a pár ezer forint is csak és kizárólag Andermantra ment, s az így szerzett Andermantot pedig nem másra, mint az eszköztáram kibővítésére használtam fel. Én nagyon élvezem azt, hogy van már körülbelül öt darab szuper drágakövem, amiket nem vásároltam, hanem megszereztem és felfejlesztettem. 45-ös szintű vagyok és teljesen egyedül vittem fel, sohasem csatlakoztam csoporthoz. Számomra jó érzés volt, totál egyedül felküzdenem magamat 45-ös szintig, mert - nekem - így sokkal édesebb a "dicsőség" gyümölcse. És az, ha PVP-ben 200 küzdelemből 90-et megnyertem, mert egyszer-kétszer nekem is lehet szerencsém, ha a szörnyek kinyírnak, mert gyenge vagyok már nem tud, sem érdekelni, sem meghatni, sem feldühíteni. Egyszerűen csak élvezem ezt a játékot, mert nekem ez a játék nem csak egy egyszerű Online játék, ami csak úgy van az interneten a több milliárd Online játék között. Ha nem lenne ez a játék, val'szeg megőrülnék :)

Természetesen nem ítélek el senkit, tehát kérem, senki se gondolja azt, hogy csak azért, mert esetleg valaki fizetéssel erősíti fel a karakterét, én arra az emberre rossz emberként gondolok. Nem, erről szó sincs, ezért én senkit sem ítélek el!

Csak azt mondom, sz'tem nem kellene például fenn akadnotok a jelenleg egyik(?) legfelkapottabb témán, például hogy jelenleg a Törpök a legerősebbek a játékban.

Mondok egy példát erre: régebben létrehoztam egy karaktert, egy Vadászt. Volt egy ismerősöm, aki közölte velem, hogy inkább csináljak bármilyen más karaktert, csak ne vadászt, mert a vadászt most nem hívják egy csoportba sem, és most a vadász az nagyon gyenge ésatöbbiésatöbbiésatöbbi. Őszinte leszek: nem ment el a kedvem ettől.

Nem más játékosok igényeitől és semmit érő elvárásaitól fogom függővé tenni azt, hogy a Drakensang Online játékot hogyan, mikor és mekkora kedvvel és élvezettel játsszam. Természetesen egy csoportos játéknál nyilván fontos (és ezt alá is írom) és lényeges, milyen karakter csatlakozik a csoporthoz. Én mégis azt mondom, továbbra is, egy néhányan túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítotok a játéknak. Sz'tem nem feltétlenül az állandó győzelem és a mindent felülmúló, örök siker a fontos. Sz'tem csak egyszerűen élveznünk kellene a játékot, úgy, ahogy van.

Ha valóban van néhány olyan karakter, akik igazságtalanul erősek, s mi bizony akármit tehetünk, akár a fejünkre is állhatunk, akkor sem leszünk erősebbek náluk - akkor azt mondom, kár ezért dühöngeni. Ha valóban jelenleg a Törpök azok, akik felháborító mód, igazságtalanul erősek, s az összes többi karakter gyenge hozzá képest - azt mondom erre, tessék nagy ívben letojni. Mindenki maradjon a saját karakterénél, csak azért, mert most a Törpöket nyomják felfelé ezerrel, ez nem jelenti azt, hogy alkalmazkodnunk kell és karaktert kell váltanunk. Maradjunk csak a saját, általunk kiválasztott, megszeretett karakterrel, tartsunk ki saját elveink mellett, s a saját karakterünkkel játszunk és élvezzük ezt a játékot. Ne vegyük vérmesen komolyan.

Úgy gondolom, az embereknek van épp elég gondjuk az életben, ahhoz, hogy egy ilyen játékot, ahová a mindennapok stresszei, támadásai és gondjai elől "menekülünk", komolyan vegyünk. Nem mindenki nevében, csak a saját nevemben beszélek: gyakorta alig várom már, hogy elkezdhessek játszani ezzel a játékkal, mert jó érzés leülni ide, "kiszellőztetni" az agyamat. Amikor ezzel a játékkal játszok, kikapcsol az agyam. Nem azt mondom, hogy tökéletes a hozzáállásom ehhez a játékhoz, nem azt mondom, hogy én vagyok a margó, amelyhez igazodni kell. Csak azt mondom, hogy erre a játékra "pihenésképp" kellene tekinteni, nem kellene annyira komolyan venni. Úgysem tudunk változtatni bizonyos dolgokon, semmi értelme hát dühöngeni miatta. Ez nem azt jelenti, hogy fejet hajtunk bizonyos dolgok előtt és "visszahúzódunk" a semmibe, persze, lehet lázadni, meg idegeskedni, de - sz'tem - a legfőbb cél sokadszori kijelentésemre is az kellene, hogy legyen, hogy szimplán csak játszunk, és élvezzük azt, hogy játszhatunk.

Sz'tem.

Nem állt szándékomban megbántani senkit, nem állt szándékomban ítélkezni senki felett sem. De ezt meg kellett osztanom veletek: én ezért játszok ezzel a játékkal, mert most ez az egyetlen támasz. És én lazán fogom fel, nem olyan vérmesen. Nyitott vagyok a véleményetekre, a nézeteitekre, remélem senkit sem bántottam meg, nem állt szándékomban.

Jó játékot és szép napot kívánok nektek!

Firecats, Vivaldi, Radenska és 2 más kedveli ezt.
  2. Morka

Morka Fórumgróf

Diplomatikus és tapintatos megfogalmazás, a legkevésbé sem sértő, számomra. Sőt, kifejezetten motiváló és díjazom, hogy spirituszt hoztál a fórumra, hiszen miről másról, ha nem a játékos közösségről kell,hogy szóljon a fórum. Érdekes, hogy a soraid olvasása között olyan érzésem támadt, mintha a feleségemet olvasnám, ő az aki ilyen szabadon áll a játékhoz, számára egy event nem a harctól, hanem a kedvtől függ és olyan könnyedén tesz félre egy komolyabb volümenű eventet, hogy őszintén tátott szájjal nézem és csak mondogatom neki, hogy deeehááát nézd mi a dííj az event sáv végén, legyint és - és teszi amit érez :) . Őt például, mivel régi játékos, leginkább a kialakult játékos miliő, csapat tarja itt, a játék mondhatni pótcselekvés nála :). Engem pont az ellenkezője mozgat meg, a bizonyítási vágy, képes vagyok egy számomra nehéz, vagy hosszadalmas eseményt is végig hajszolni csak hogy elérjem a játékbeni célt, kitartóan állok a játékhoz is, a segítség nyújtás, a közösség és a baráti társaság a közös az álláspontunkat illetően csak :D . Külön öröm látni, hogy van akinek ekkora segítséget, támaszt nyújt a játék a nehezebb időkben. Kitartás! :)

Mylifeissofain kedveli ezt.
  3. pukiface

pukiface A fórum nagymestere

Szia! Pontosan lehet érezni mire gondolsz ebben a hosszan kifejtett gondolatban. Teljesen igazad van, nem is akarok rá kontrázni. Engem is a grafikai világ, a fapados kezelés, illetve a hangulat/légkör varázsolt el. Itt sajnos nem csak az emberek hozzáállásában van torzulás, (én is szórakozni/pihenni járok fel) hanem a játékban is. Sajnos úgy érzem hogy ez a fejtegetés csak az egyik fele, csak a játékos hozzáállását nézi. A másik fele az, hogy kapjak is játék élményt ami leköt, motivál, vagy izgat hogy elérjem a kitűzött célt. Ám ha a célvonalat mindig odébb húzzák meg pont mielőtt beérnék, az frusztráló. Most pontosan ez történik. Az 55-el az a vékony "elit" réteg még erősebb lett, főleg ott ahol van információ áramlás bugok/glitchek tekintetében. Mivel a játék erősségi szintjei ezekre a karakterekre van belőve, az átlag játékos csak álmodik, arról, hogy a pokoli bármelyik bosszt valaha is meg tudja verni, nem hogy egyediket kiütni. Így még ha kikapcsolódásnak is indul, előbb-utóbb át minősül zombiképző ipari farmolós kínlódásba. Ilyen esetben viszont elsőnek bosszantó, aztán kicsit ritkul a játék kedv, csökken a napi ide szánt idő, aztán az ember keres mást. Részemről most vagyok a második fázisban, pedig csak 1 éves a karakterem. Összességében még mindig +os a játék nálam, de szomorúan szemlélem a felvett irányt. :(

Egop, Radenska, Kellögem és 2 más kedveli ezt.
  4. kinizsipali

kinizsipali Járnitanuló

Nagyon értelmes megnyilatkozás volt a hozzászólás, nem egy összecsapott valami. A játék élvezetével kapcsolatosan nekem annyi hozzáfűznivalóm volna, hogy amennyiben nem tudunk lépést tartani elveszünk a semmiben. Írtam már több topikban is, hogy a nagy átlag gyakorlatilag már nem kell sehová, mert annyira a fullos vagy közelében járó játékosok igényeire lett szabva az egész így a csoportos játék, amire ki lett találva, számukra értelmét vesztette. A kezdetekben még én is több órát töltöttem a monitor előtt, püfölve a mobokat, mára nagyon is lecsökkent ez az idő, mondhatni azon a határon mozgok, hogy egyáltalán nem okozna lelki sérülést ha többet nem játszanék. :) Ez a legutolsó fejlesztés tette be úgymond a kaput, mert ki látott olyant, hogy szintet lépünk és legyengülünk, szánalmas változtatás azt kell mondjam. Maga a játék grafikája a mai napig tetszik, a hangulat is nagyjából helyén van, de ahogy sokan írják valamit nagyon elbaltáztak odafenn és ha ez így marad szinte garantált a játékosok fogyatkozása. Egyelőre a kivárásra rendezkedtem be aztán meglátom, hogy valamennyi idő elteltével vesz-e a játék valami más irányt. Persze ez sem válik előnyömre, mert még jobban lemaradok és ugye aki lemarad az kimarad, de bánja fene.

5. bibere

bibere Fórumlakó

Szia, sziasztok,

Szépen kifejtett, értelmes/értékes vélemény. A kommentek is.
    Viszont én nem vagyok a szavak embere, ilyen hosszan és tartalmasan nem tudnám leírni mit gondolok, érzek a játékkal kapcsolatban, ezért csak tömören: ez egy játék, és én csak játszok vele! ...és azért, mert jól esik! :)

További szép napot mindenkinek!
    Egy körmágus a sok közül

Radenska és Mylifeissofain kedveli ezt.
  6. Mylifeissofain

Mylifeissofain Fórum-zöldfülű

Köszönöm nektek az elismerő hozzászólásokat! :)

Morka: igyekeztem tapintatos lenni. Mint ahogy leírtam, nem ítélkezek senki felett sem (nincs hozzá jogom, nem az én tisztem és én személy szerint gyűlölök ítélkezni). Szabadon állok a játékhoz én is, és igen, a "pótcselekvés" nekem eszembe se jutott, amíg olvastam a válaszodat, de van benne valami, elgondolkodtatott :) Az eventekkel kapcsolatban csak annyit még, hogy az eventeket inkább a Sárkánypénz miatt szoktam vinni, most azokat gyűjtöm. Ha valami - számomra - különleges nyeremény van az eventek során, teszem azt, egy fegyver, egy ruha, egy hátas, akkor szoktam inkább komolyabban ráfeküdni az eventekre.

Pukiface: a te írásoddal kapcsolatban, ami leginkább szemet szúrt, az a szintekkel kapcsolatos dolog, amit írtál. Ami a játék torzulását illeti, nos ezzel kapcsolatosan is csak ismételni tudom Önmagamat. Unalmas, falra hányt közhelynek tűnik, de mégis igaz: ha a játékban növelik a célt, "húzzák a madzagot", nincs más választásunk - mert tényleg nincs -, mint játszani tovább. Ez egy kicsit olyan "könyv" szerű dolog: játszunk és játszunk, és egyszer csak "a könyv végére" érünk. Gondolj bele egy pillanatra: mi történne akkor, ha teljesen felvinnéd a karakteredet, 100%-osan tökéletesítenéd és a karaktered teljes mértékben kész volna? Nem maradna neked már feladat (ahogyan a többi, "kész karakterű játékosnak sem), csupán csak az eventek. Hiábavalóan farmolnál is, semmi értelme nem volna. Még így is, hogy egy karakter 50-es és most 55-re kell felküzdenie magát, ugyanarról (a fentebb írtakról) beszélünk, de ezzel csupán szeretném számodra pozitívan megvilágítani a dolgokat. Nem kifejezetten rossz az, ha a játékban emelik a követelményeket, nehezítik a dolgokat, hiszen maga a játék pontosan erről szól, hogy a karakterünket fejlesszük, s a játékban a követelmények emelésével (én így látom) legalább lesz célja annak, hogy ne unalmasodjon el az egész, lesz célunk nekünk is, hogy a karakterünket még inkább fejlesszük. Én azt mondom erre, hogy "úszni kell az árral". Bizonyosan vannak olyan dolgok a játékban, amikkel nem értünk egyet, s ez ugyancsak egy újabb közhely, de igaz (ráadásul totál idegesítő, pontosan azért, mert igaz) - mást úgysem tudunk tenni :)

Kinizsipali: neked is azt tudom csak tanácsolni, amit fentebb írtam: próbálj meg erőt venni magadon, ne engedd, hogy a fejlesztésből támadt nehézségek elvegyék a kedvedet a játéktól. Tudom, hogy nehéz, nem a levegőbe beszélek, hidd el, de próbáljátok meg mindannyian a pozitív oldalát nézni a dolgoknak. Ne haragudjatok, de tényleg csak ismételni tudom magam: ha "kész lennénk", nem volna értelme a dolgoknak. De így, hogy a fejlesztők (még ha kevésbé is szimpatikus) változtatásokat hoznak a játékba, én úgy látom, lehetőséget adnak arra, hogy fejlődjünk folyamatosan. Ne feledjétek: ne a többi, "fullosra" felvitt játékosokhoz mérjétek magatokat. Saját magatokat nem máshoz, mint Önmagatok mércéihez mérjétek, csak azt és csak úgy csináljátok, amire és ahogyan képesek vagytok és mindjárt sokkal élvezetesebb lesz a játék :)

Bibere: igen, igazad van, "picit" hosszabbra sikeredett az írásom, mint terveztem, de pár rövid szóval is ellehet mondani a lényeget. Ez az én stílusom :) Az "azért, mert jól esik" magyarázatodban pedig sok minden van, egyszerű magyarázat, de aki akar, talál benne lényeget :)

bibere és pukiface kedveli ezt.
  7. Radenska

Radenska Fórumgróf

A torzulással kapcsolatban kettő észrevétel, egy olyan játékostől, aki belemenekült a DSO-ba kb 6 éve, aztán itt ragadt:
    Picit egy hiperbolának látom a játék erősségét. Minél közelebb vagy a látszólagos tetőhöz, annál nehezebbé válik. Illetve talán a filmezésben használt 'Kényelmetlen Völgy (Uncanny Valley)' még jobb hasonlat - ezt az emberszerű CGI/robotikus embert utánzó lényekre szokták használi. Kb azt jelenti, hogy minél emberszerűbb a kinézete, viselkedése, annál jobban érzed embernek, szóval képzelj el egy emelkedő egyenest. Igenám, de van a 'majdnem ember' előtt közvetlenül egy hatalmas hullámvölgy, ami a kényelmetlenül 'embereklátszódemégsemaz' állapot. No, kb itt, a völgyben áll az aktuálisan 55-re húzott játékosok nagy része.

Szeretjük a játékot, megszoktuk, beszippantott, van egy csomó virtuális barátunk, ki tudtuk ereszteni a gőzt - eddig. De most belezuhantunk egy szakadékba, ahol egy csúnya arca látszik a játéknak, valahol fenn a magasban, nyelvet nyújtogatva lefelé. Ki hosszabb, ki rövidebb ideje itt van, felépített, összerakott valamit, erre arányaiban nézve relatíve vissza lettünk butítva úgy 10-20 szintet. Olyan szinteket, amin egyszer már átrágtuk magunkat, ami fogatösszeszorítós-farmolós-munkás volt, hogy erősnek tudva magunkat - játsszunk! Elvették a játékunkat...

A másik - szépen öszefoglaltad, hogy miért igen. Ha a fentiek miatt nem érezném magam úgy, ahogy, akkor egyet tudnék vele érteni maradéktalanul.

Egop, pukiface és Kellögem kedveli ezt.

Az oldal megosztása