1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

PVP-vel kapcsolatos ötletek

Kategória: 'Továbbfejlesztési és egyéb ötletek', témanyitó: Konstans, témanyitás ideje: 13.11.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. mufflon

mufflon Utánpótlás-írogató

Szerintem ha PvP szett lesz ami jó PvE-re is, ugyan úgy nem oldódik meg a PvP kérdés ahogyan most sincsen megoldva.
    Kicsit logikusan végigondolva, ki az aki úgy veri Heredurt a köztesben, mint egy tankot az arénában, eseteleg Grimmagot mint egy mágust 1v1-en?
    Másképp tesszük a tallenteket, sokszor a felszerelés is más, a harcmodorról nem is beszélve. Teljesen külön szettek kellenének amikbe csak rúnákat lehet tenni, amiket dicsőség érméért lehetne venni. Új kibővített képességfa pvp-re, a felszerelésekhez igazított skill időkkel és hatásokkal, hogy arénában a kasztok erősségei domborodjanak ki és ne az ki mennyit fizetett, vagy gubbasztott a kazamatákban. Teljesen külön eventek kellenének PvP-re amiknek a bónuszai a játékosok elleni harcra kondícionálják a karakter, nem a mobok ellen.

Így talán lenne esély arra, hogy a játék új elemmel bővül, e-sporttal ami valóban lefedi a PvP jelentését, mert jelenleg nem azért nincs ember az arénában mert ne lenne igény a kiegyensúlyozott versenyekre, hanem azért mert erre érdemi mód sincsen.

Jó játékot, droppot!

Utoljára szerkesztett: 27.9.17
  2. Vakvalter

Vakvalter Fórumprofi

Sziasztok. A pvp legfőbb problémája az hogy nem motiválja az embereket hogy pvpzzenek. Ez szomorú, mert ez a játék a pvpvel együtt kerek. Az ÉN véleményem, hogy aki nem pvpzik csak fél játékot játszik. Szerintem a megoldás: jutalmazási rendszer bevezetése a pvpben. Maradhat a DP csak terjesszék ki az általa vehető dolgokat. Elsődlegesen lehessen DP-ért venni bármilyen elemi- és kraft magot. A lejátszott pvp meccseket a rendszer jutalmazza minimális erő rúnával, anderrel, győzteseket kicsit többel. Bizonyos számú lejátszott meccs szám, elért ölés mennyiség, vagy elért rang (pl kezdő mágus) után legyen rúna jutalom (alsó drágakő). Legyen bevezetve csak DP-ért kapható kosztüm, hátas és fegyverkosztüm (pl. rengeteg jó kinézető kétkezes fegyver van forgalomban Dracaniában ezek közül lehetne választani, természetesen az értékek maradnának csak a küllem változna) végre nem csak 3 féle kétkezes lenne (ha csak kinézetben is) a mágusoknál. Még egy dolog régen óriási motivációt adott, hogy pvpzzünk az a tény hogy általa pve területen is erősebbek lettünk lásd KIANITPAJZS. Nagyon szomorú, hogy már nincs ilyen. Változtassanak rajta.

DragOnatQ, opos2012 és JimJupiter kedveli ezt.
  3. JimJupiter

JimJupiter Fórumgróf

Jó lenne ha a Napi kihivás pvp buffjai nem a verseny zárásáig lennének érvényben, hanem ha az adott verseny elindúl és még tart a buff akkor a verseny zárásakor még megkapnánk a +15%, +30% dícsőség érmét, akkor is ha verseny közben lejárt a buff. Mivel az 5v5 és 6v6 időben hosszú lehet, igy ha a félórás buffból még van 13-14 percem, de végigmegy az 5v5 (ami nem ritka), akkor nem kapok plusz érmét, noha még a fele buff megvolt gyakorlatilag. Tehát az lenne a jó megoldás, ha még a buff hatása alatt elindúl a verseny, akkor még a verseny zárásakor kapjuk meg a buff után járó dícsőség érméket.

4. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Sziasztok!
    Mi lenne ha végre a mágusok is kapnának olyan képességet amivel tudnák az életüket tölteni? Olyan jól esne néha fair játékot űzni, nem csak annyi lenne, hogy ha már bevittél a harcosnak vagy a törpének elég sebzést akkor elszalad 1-2 percig nem küzd csak fut előled, majd ha ő már feltöltötte az életét akkor ismét neki áll harcolni, a mágusok meg csak az addigi életével szenved tovább, természetesen esélytelenül.
    Én például a szinguban el tudnék képzelni egy kis élet regenerációt ;)
    Tudom most jön a release, de hátha fognak hamarosan a pvp-vel is foglalkozni nem csak a pve-vel. Így is a r209 borítja az egész pvp-t megint nem véve figyelembe, hogy nem mindenki csak pve-t játszik. Például 40-50 szint közötti pvp-ben a kalandvadász ezek után halhatatlan lesz a penge tánccal és a Gnób íjjal. Erre gondolom senki nem gondolt, hogy nem csak lvl 55-ösök vannak a szerveren akik pvp-zni szeretnének. :)

5. JimJupiter

JimJupiter Fórumgróf

Neked is rendelkezésedre állnak az élettőltő dolgok, matériakövek, vérmágus szett. Mi tart vissza hogy használd? Ha meg elszalad a harcos és a törpe, mi a gond? Elvégre te a térkép másik feléről is tudod lövöldözni őket vaktában, még akkor is ha nem is látszanak a képernyődőn.

6. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Azt használom, de arénában már jó ideje nincs élettöltés, mert kivették a rúnák és felszerelés általi élet regenerációt. ;) Szóval mágusnak abszolút 0 a hp regenerációja. Hmm, te voltál már bent pvp arénában? Ha igen biztosan láttál már bent akadályokat amik mögé elbújnak, befutnak, beugranak, hogy ne tudd eltalálni. :)

7. jackoneill1976

jackoneill1976 A fórum bárója

lol... először látok egy távolsági kasztot panaszkodni hogy elbújnak előle .... mit szóljon akkor a kétkezes harcos? :D

egyes emberek úgy képzelik el a PVP-t ahogy nézem hogy ideálisan megáll előtte az ellenfél csupaszon,háttal...

8. pukiface

pukiface Fórumprofi

"Élettöltést a mágusnak de azonnal"! vagy felőlem kiszedhetik a többiekét is pvpben, legkevésbé sem érdekel, amennyit lóheréért játszom. De! A körbe körbe szaladgálásos, és élettöltős, szutyok, amit egyedül a mágus nem tud megcsinálni, mégis közösségi összefogás van minden ilyen felvetésre, azonnal amint szóba kerül,... 2 lehetőséget látok.. az egyik az, hogy a többi kasztban a pvpsek csak a saját érdekeiket nézik, akkor is ha ez nem a saját javukra, hanem a másik kárára megy (ez csak simán aljasság). A másik, hogy mágus amúgy is a legkevésbé alkalmas a pvpre, ezért kevés ember van aki kiáll a kaszt érdekeiért. (ez meg egy elrontott ballansz eredménye). Amúgy meg krittet az őrnek de azonnal, mert azzal is egyedül marad a mágus 209 után, hogy nem kritel a segítője,.. stb..stb..

Moderátor által utoljára szerkesztve: 13.5.18
    DragOnatQ kedveli ezt.
  9. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Úgy látom te se jársz arénába eleget (vagy ezt az oldalt képviseled), mert akkor tudnád hogy a pajzsos sárkányharcosok és a törpék eröszeretettel választják jelenleg azt a stratégiát, hogy percekig csak futnak elötted max életre és max futási sebességre talentolva, és csak életet regenerálnak, nem támadnak. Mindezt addig játszák amig a kimerültségtől össze nem esel. Erről beszélek kérlek, hogy ezt a mágus nem tudja kezelni mert nincs lehetőség élet regenerációra.
    Nem azt mondtam hogy mindenki álljon meg a másik elött, mert pont a mágus az a kaszt amelyiknek mozognia kell, mert távolsági harcra alkalmas.
    Minden kasztnak van előnye és hátránya, épp egy elég nagy hátrányra szerettem volna felhívni a figyelmet, nem arra hogy az összes többi kasztot gyengítsék le, hogy csak a mágus legyen alkalmas pvp-re.

Utoljára szerkesztett: 13.5.18
  10. callme0216

callme0216 Aktív író

Nevetséges..
    1db 1v1-ben sem estem össze kimerültség miatt mágussal PVP-ben..
    Pont hogy a mágus tud 2x is bénítani-és közbe 2x is felszabadulni.
    A mágus jelenleg is a 2. legjobb PVP-s kaszt.. de pesszimistaként se utolsó.

Előnye-hátránya?
    Ezen kívül nem sok hátránya van a mágusnak PVP-ben..

Utoljára szerkesztett: 13.5.18
  11. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Hanyas szintű a mágusod?
    Számold ki kérlek akkor, ha már felhoztad, hogy a törpe és a sárkányharcos összesen hányszor tud szabadulni bénítás alól, ha rátalentolnak a rakétarepülésre, sárkánybőrre (bénítani sem tudod), harci ordításra, de ez nem kapcsolódik a témához, mert ettől még tény, hogy vannak akik csak a hp regenerációra játszanak és a futásra, hiába bénítod le 2x is az op mágusoddal.. (picit segítek, hogy ők is tudnak legalább 2x felszabadulni bénítás alól, a törpe még többször is). És ezek mellett még mindig ott vannak az akadályok a pályán amin keresztül nem tudsz bénítani ha beugrik mögé.

Egyébként én nem konkrétan csak az 1v1 arénára gondoltam, 3v3-ban inkább jellemző ez a stratégia szerintem. A téma pedig továbbra is az, hogy vagy csak futnak és életet regenerálnak, vagy picit beléd sebez, majd elfut feltölteni az életét, majd megint picit beléd sebez és ismét elfut feltölteni az életét, mind ezt addig amíg a végeredmény ismét csak az, hogy hamarabb összeesel a végén kimerültségben, ha épp nem halsz meg korábban ettől a futkosós és élettöltős taktikától.
    Ezért írtam, hogy amíg ők csak futnak előled és életet töltenek, jó lenne ha erre a mágusnak is lenne lehetősége.
    Ha még nem találkoztál ilyennel szerencsés vagy. Rendkívül sportszerűtlen és idegörlő.

pukiface kedveli ezt.
  12. callme0216

callme0216 Aktív író

1. Én még csak nem is említettem sárkányharcost ,azt velük boxold le :)

2. Rakétarepülés tallent..azt ha csak 2x is használod eltemeted a gőzödet. magyarán nem fogja az után agyon gyógyítani magát. Sőt ha nincs 30 gőze nem is tudja használni szóval ezt a talentot marha kevesen használják ,szinte csak 5v5-6v6 ahol nagy a pálya.. Meg nem fog tornyokat helyezni utána jóideig..
    3. Még ha egy marha erős törpe ellen is rak be 80k környéki élettel is 800-at fog regenerálni neki másodpercenként, ilyen törpéből jelenleg nem sok van, valamit az hogy 1x gőz katalizátorozzon kell neki 15 gőz ami 5 másodpercig állítja vissza az életerejét 1mp/1% élet.
    4. Jelenlegi kondíciók között ,ha még mágus is vagy és nem tudod legalább 2-3 tűzgolyóból lekapni.. után égéssel stb egy átlag törpét is aki healel ,akkor maga készülékében van a probléma..

Odateleportálsz egy törpéhez gondolatirányítás után, fagycsillag, fagyos szél nagyon kevés fog abból is rakéta repülésezni ,ha az alatt nem találod el 2x szerintem ez a téma lezárható.

Amúgy is.. High end 1v1-ben ha nem tankok játszanak egymás ellen szinte nincs is más ami elhúzza kimerülésig úgy hogy valaki ne halljon meg..
    Ugyan ez igaz 3v3-ra is..

Részemről ennyi, ez is épp több annál amit akartam mondani..
    Szerintem így is egyértelmű miért nincs Mágusoknak PVP-ben gyógyítása..

Utoljára szerkesztett: 14.5.18
  13. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

1. Igazad van, te a bénítást mondtad, én erre reagáltam, hogy a többi kaszt legalább annyiszor tud szabadulni, mint amennyiszer a mágus bénítani.
    2. A törpének aki csak fut és életet regenerál nincs céljában tornyokat lerakni, maximum taktikait, mert arra épít hogy elfut előled és csak regenerálja az életét. Sima kézifegyverrel szokott oda-oda szúrni, hogy csökkentse az életedet valamennyivel. (Ezt 1v1 és 3v3-ban alkalmazzák, 5v5 és 6v6-ban értelmetlen, ott zászlóra és tornyokra megy a csata nem megölt emberekre. Az megint másik vita lenne, hogy a törpe milyen tökéletes a zászló hordozására.)
    3. A törpe a gőzkatalizátor használatakor csak 14 gőzt fogyaszt el és egy használattal 7% életet regenerál (2% azonnal és további 5 mp-ig 1%), tehát ha maxon van a gőze (számoljunk 100-al, bár szerintem nincs olyan pvp kari aminek ne lenne több) akkor is egymás után 7x tudja használni, ami azt jelenti, hogy ha azonnal elnyomja 7x a képességet, akkor az életerejének a 19%-át tudja azonnal regenerálni. Viszont ha fut közben és kivárja a 6 másodpercet mindig, akkor fél perc alatt az életerejének a 35%-át regenerálja, ami idő alatt még kb. 70 gőz termelődik neki, tehát további 5x tud rányomni még akár a gőzkatalizátorra, ami azt jelenti, hogy további 10%-ot regenerált még. Tehát ez összesen körülbelül 40-45% élet regeneráció mindössze fél perc futással és csak 100 gőzzel számítva. Ha több gőzzel rendelkezik akkor erre még jönnek a taktikai tornyok, vagy éppen a plusz rakétarepülések gőzért.
    4. Látszik, hogy te egy térhajlító 55-ös szintű karakterben gondolkozol 15-30k sebzéssel. :)
    Ha nem lvl 55-ben gondolkozol (mert kisebbek is szeretnek arénába járni), vagy éppen nem egy kimaxolt stattal rendelkező 55-ös mágusban, hanem frissebb lvl 55-ös kariban akkor már nem tudod azt a törpét olyan egyszerűen megölni.

A legszebb amikor egy élet regenerálós törpe és egy élet regenerálós sárkányharcos küzd azzal, hogy ki fog később összeesni 4-5 perc kínlódás után az eléggé unalmas. És ebből 3v3-ban mennek legalább 3 kört, de a legrosszabb esetben 5-öt. Az alaphangon 20 perc egy sima 3v3 miatt.
    A hp bugba meg ne is menjünk bele :)
    Naponta sokszor találkozok ilyennel sajnos.

Az akadályokat azért említettem, mert azt használja fel arra, hogy ne tudd lebénítani és egyszerűen támadni. Körbe-körbe fut és ha mellé teleportálsz akkor elugrik.

14. callme0216

callme0216 Aktív író

Ha maga mondja akkor biztos így van, egyszer se találkoztam ilyen taktikus emberekkel, szerintem nem is fogok még ha +x-el több 1v1-re mennék be egy nap.
    Maga a taktika szerintem halott és nincs is semmilyen értelme..
    Jelenlegi PVP sebzéseket sem kell szerintem kifejtegetni :D
    Ha valami ki is tud meríteni PVP-ben az csak egy tank lehet, 2 perc alatt szerintem nem okoz gondot valakit megölni ,vagy elesni még elötte.

Ez a taktika maximum kis szinten játszik, a sok lökött Twinker PVP karakterekkel :)

Utoljára szerkesztett: 15.5.18
  15. JimJupiter

JimJupiter Fórumgróf

q7 szettel bármelyik harcos és tőrpe pillanatok alatt verhető, sajnos. Élettőltést szeretnél? Nyilván azért nincs mert te a törpével és pláne a harcossal szemben tudsz kilométerről sebezni. Gondolj bele a helyzetükbe, ott állnak a mappon, a mágus és vadász még nem is látható a képernyőjükön de már orrba szájba lővi őket. Úgy halsz meg, hogy még nem is láttad az ellenfelet a képernyőn. Mi ez ha nem sportszerütlen?
    Minden kasztnak vannak előnyei és hátrányai. Te is a mágus előnyei koncentrálhatnál mert jelenleg úgy nézz ki nem használod ki őket. Vagy nem vagy még elég erős a PvP-hez. Én is szeretnék a harcosomnak távolsági sebzést, de nem adnak. Milyen jól jönne egy bumeráng amit a térkép túloldaláig dobhatnék.

16. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Ismét egy lvl 55-ös térhajlító karakterről van szó. De egyébként a törpe is tud távolra lőni, a harcosnak meg vannak képességei amivel oda tud battyogni melléd, sőt jelenleg annyit bénít rajtad a harcos amennyit csak akar. Ezen fognak változtatni az új release-ben. De szerintem abban meg tudunk egyezni, hogy a mágus sem pvp-ben, sem pve-ben nem áll a helyzet magaslatán. Az szerintem elég kevés érvnek és előnynek, hogy már térképről lehet támadni a mágussal, és ha sok pvp után ráérez az ember akkor már elég jól is lehet célozni.

Elárulok neked egy "titkot", hogy a kicsi pvp karim 48-as szintű és abban a kategóriában az adott szerver legerősebb mágusai között van, jelenleg bölcs mágus rangban, és elég jártas vagyok mind a négy fajta arénában. De mint említettem, ha nem rendelkezel lvl 55-ös op craftos eszközökkel és szettekkel, tehát egy térhajlító karakterrel akkor nem tudsz mit kezdeni a szaladgálós, élettöltős karikkal. :)
    Ugye ez lvl 55-ön ritkán jön elő, mert ott hatalmas a szakadék a friss és a fél vagy egy éves 55-ös karik között is. Tehát egy tanknak nem kell majd futkosnia, mert elég kettőt csapnia rajtad,vagy egy sima talajtörővel már meg is öl ha krittel sebez. :)
    Akkor jön elő az a szitu amiről beszélek, ha az erőviszonyok közel kiegyenlítettek, tehát 2 ütésből nem tudod megölni a másikat, de ő se téged.
    De ez egyébként igaz két térhajlító lvl 55-ös tankra is, csak nézegess videókat youtuben. Majdnem mindig az dönti el a csatát, hogy a végén ki esik össze kimerültségben, mert addig mindig vissza tudják húzni az életüket.

17. callme0216

callme0216 Aktív író

Nonszensz..
    55-ös szint alatt lévő PVP karakterek említésre se méltóak..

Nem térhajlító karakterekről beszéljünk?
    Mert akkor Gipsz Jakab kifarmolatlan karakterék lapozzuk fel hogy még mit kéne ahhoz fejlődni ,hogy PVP-ben érvényesüljön egyáltalán?

Az hogy megint csak mágusra azt mondod PVP-ben gyenge, szerintem csak trollkodsz ,legalábbis remélem :)

18. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Miért is? Szerinted a pvp csak térhajltó 55ös kariknak van, más be se menjen? Kérlek mesélj még kíváncsi vagyok.

Olvass kérlek vissza és meg tudod mi a téma, de a hozzászólásodból csak annyit tudok levonni, hogy te még csak kívülről láttad az aréna kapuját, mert semmi érdemleges dolgot nem tudtál mondani. Inkább te trollkodtál ide.

19. callme0216

callme0216 Aktív író

Igen a PVP a térhajlító karakterekről szól ha ezt szeretnéd hallani :)
    Attól valami nem lesz térhajlító hogy craftolni kell rá, egyedizni, magozni stb.. a játék így lett kitalálva hogy legyen egy kis nehézség tudod :)
    Ebben is különbözik a kis szintü PVP karik meg a nagy 55-ösek.

55-ös szinten 100x nehezebb egy karaktert olyan kondícióra hozni hogy PVP képes legyen ,és ez bármelyik kasztra igaz.
    És sokkal jobban lehet látni összehasonlításán melyik kaszt jobb PVP-ben..

A kis szintü PVP a hanyagoknak való meg gyerekeknek akiknek több siker élmény kell mint kudarc.
    Ezért is szoktak kis szinten kezdőket elpicsázni ugye a 1-2 éves karakterekkel amit annó dropszedőnek alkalmaztak, helyette vertek bossokat hogy legyen csecse egyedije és azzal fölényeskedjen olyan ellen akinek esélye sincs..
    Mellesleg szinte senkit nem hatott meg hogy neked van egy mágusod 48-as szinten bölcs mágusként :D Igazán le a kalappal.

Remélem nem kell felsorolni hogy mit kell ahhoz tenni 55-ös szintü karakterrel hogy PVP-re alkalmas legyen..
    Ha nincs belőle tapasztalatod, arról nem tehetek.

Miből áll egy kis szintü PVP karakter ,okosíts ki őszintén kérek :)

Mi ez hogy nézzem vissza a Témát, ha nem érdekel amit írok vagy úgy érzed nem inged ,akkor miért reagálsz rá? :)
    Alap járaton is az első kommented arról szólt hogy lvl 40-50 között az ijjászok így meg úgy.
    Te már mindenkitől megkérdezted hogy betette e már a lábát PVP-re ,valaki lehet már többször is mint te..

Ha fejlesztési ötletet akar valaki benyújtani az legyen 55-ös szintü ahol a szettbónuszok is meghatározóak és van fogalmuk az embereknek hogyan kell építeni a karakterüket és legyenek is tisztába a képességeikkel.

1. A játék fejlesztők nem opciónak szánták azt hogy néhány játékos a TP rendszer megkerülésével új műfajt hozzon létre.
    És ha úgy gondolod a lvl 40-50 ijjász pengetáncal aratni fog, az végképp nem azok dolga akik 55-ön PVP-znek.
    Mert pont nem kis szintü PVP-ről szól a játék, és sosem lesz ballance kis szintü PVP-ben.

A mágusnak épp elég használható skille van PVP-re, nem véletlen nincs regenerálása.. És nem is minden karakternek lenne jó.. Ezért is játszik mindenki különböző karakterekkel ,nem pedig csak 1-el.
    És maga a Téma se arról szól hogy melyik kasztnak mit kéne adnia, hanem maga a PVP rendszerről. ;)

Továbbiakban nincs kedvem ezzel foglalkozni.

Utoljára szerkesztett: 16.5.18
  20. DragOnatQ

DragOnatQ Junior szaki

Na ez már egy korrektebb vélemény nyilvánítás, nem csak "trollkodás", köszönöm ;)

Akkor pár szó az alacsonyabb szintű pvp karikkal kapcsolatban:
    - Egy low lvl pvp karakternek és egy lvl 55-ös pvp karinak a kiépítése ugyanúgy évekig tartott és most is évekig tart ha szeretnél bele rakni rúnát, mivel már nincsen XP block. De amikor volt, már akkor is évekig kellett farmolni ahhoz, hogy erős karaktered legyen. Azok mind több éves munkában voltak. Mindenki más is megtehette, ahogyan 55-ös szinten is. Ez nem a rendszer kijátszása volt véleményem szerint.
    - Ahogy emelkedik a rangod úgy egyre kisebb az esélye, hogy kezdőkkel találkozz az arénában, én például szinte egyáltalán nem találkozom olyan játékosokkal akik küldetés vagy csak hobbi szinten néha benéznek, vagy alacsonyabb rangon pvp-znek. Ha véletlenül még is valahogy bekerül a magasabb rangú játékosok közé, mi is sajnáljuk, mi sem szeretjük a szélsőségesen igazságtalan harcokat.
    - Nem mindenkinek van kedve az 55-ös rendszerben játszania és ott pvp-znie. Néha jobb az egyszerűbb.
    - Nem mindenki szereti ha elértéktelenedik a karaktere minden új szint behozatalakor.

A jelenlegi (szerintem túlbonyolított) craftolásos rendszerben tényleg nehezebb összerakni egy 55-ös szintű pvp karaktert. Nekem is van 55-ös karakterem, tudom milyen. :) De ugyanúgy alapvetően idő és farmolás kérdése az egész.
    Én nem látom a különbséget a 0-24 órában farmoló 55-ös pénzes pvp karik és egy régi alacsonyabb szintű szintén 0-24 órában farmoló pénzes low lvl kari között. Mind a két esetben ugyanaz a helyzet. Sokat kell dolgozni, hogy közelébe tudj érni annak a szintnek, de ha van a játék mellett van életed, és még pénzt sem akarsz rá költeni sose fogsz felérni odáig.

Korábbi téma volt itt egyébként, hogy a pvp-ben hogyan is lehetne megoldani a balance-olást. Mert szerintem nem az a megoldás, hogy mindenkit tiltsunk le az arénáról (így is túl kevesen pvp-znek), és csak a térhajlító 55-ösök menjenek be. Ezzel azt is mondhatnád, hogy csak az menjen a köztes világba, aki királyi prémiumot vesz 55-ös szinten. Pont annyi az összefüggés.
    Pvp-ben már évek óta nem volt normális újítás, és elég sok problémát meg kellene oldani pont az igazságosság miatt. És itt nem csak azt kell nézni, hogy kizárólag 55-ösök mehessenek arénába, hanem hogy mindenki kedvére tudjon játszani.
    Ne legyen olyan véletlenül sem, hogy egy rang nélküli 5 szinttel kisebb játékos összekerül egy legendás mágussal, vagy egy friss 55-ös egy régi kimaxolt 55-ös karival. Erre jó lehetne a HE figyelembe vétele is, ha meg lenne oldva, hogy ne lehessen a felszereléseket a behívó után fel-le venni, amivel egyébként a hp bugot is kiküszöbölnék.
    Vagy ne fordulhasson elő olyan unfair küzdelem amiről írtam és valós probléma (nem csak én észleltem), hogy az élettöltés képességével rendelkező karakterek nem harcolnak, csak futnak körbe-körbe. Nem erre van az aréna szerintem.
    De említettem a lvl 55-ös tankok esetét is, hogy náluk is az dönt a végén, hogy ki esik össze kimerültségben a végén, nem kell kizárólag alacsony szinteket nézni.
    Kell a tankoknak mindenképp az életregenerálás pve-re a bossokhoz, de pvp-re én soknak érzem ugyanazt a mennyiséget.

Szóval a pvp nem csak az 55-ös szintről szól és nem is csak az alacsony szintűekről, hanem mindenkiről. Ez a fejlesztők feladata, hogy kirívó különbségek és szélsőséges igazságtalanságok ne fordulhassanak elő. Ezért vannak a visszajelzések, hogy mikre kell odafigyelni.
    Persze fórumon mindenki a saját kasztjának az érekét védi és örül ha éppen az övé előnyben van. :)

Fejlesztési tervről már korábban én is írtam a fórumon, volt róla szó. Ehhez kapcsolódott a dicsőségérme kihasználatlansága például, hogy jó lenne ha érdemleges dolgokat lehetne rajta venni, például új egyedi szettet pvp-hez.

A pvp-vel kapcsolatos ötletekbe szerintem beletartozik a kasztok képességei is. Azért írtam, hogy lehessen róla vitázni, de annak csak akkor van értelme, ha konkrét érveket mondunk, nem csak beletrollkodunk. Ha valaki tények nélkül kritizál, akkor felesleges kommentelnie, mert csak ugyanolyan választ fog rá kapni. :)

pukiface kedveli ezt.

Az oldal megosztása