1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Visszajelzés Release 172 - kibeszélő

Kategória: 'Archívum: központ', témanyitó: -VyreLord-, témanyitás ideje: 23.8.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Kazimir

Kazimir Community Team Team Drakensang Online

Nem, nem tudtuk. Az event szerdán kezdődött, a hiba nagyjából szombaton vált ismertté. Ha már a tesztszerveren kiderült volna ez a hiba, nem ment volna ki élesbe. Hol írtunk ki olyat, hogy a tesztszerveren is megvolt már a hiba?

2. Bakatabis

Bakatabis Board Administrator Team Drakensang Online

Esetleg azzal egészíteném ki, hogy tesztszerveren is működött ez a hiba, mikor elterjedt, ismerté vált videó és 1-2 ki-be lépkedő játékos által éles szerveren. Felesleges így kiforgatni a dolgokat, de nem vesszük magunkra mert nem ingünk

3. genya27

genya27 Törzsjátékos

Félrebeszélsz és terelsz a kérdésre válaszolj!

4. Kazimir

Szia,

Egy kérdés volt HUNapa írásában, arra válaszoltam. :)

5. Minimedve

Minimedve Utánpótlás-írogató

Szia!

Olyan messzire azért nem mennék, hogy a játékban csalók az életben is bűnözők... de az utánad szólónak messzemenően igaza van abban, hogy azok a moderátorok, akik csak egyféle ládából 100-as nagyságrendben szereztek Gnóbtól, azok minden valószínűség szerint (és bizonyíthatóan) több millió forint nagyságrenddel károsították meg a céget. Ha a mi cégünknél az ilyet nem rúgják ki azonnal, tekintet nélkül arra, hogy előzőleg mit tett a cégért, akkor az összes többi dolgozó adja be azonnal a felmondását. Szóval, ez az "adjunk még egy esélyt", ez a BP hozzáállását minősíti, ám ez az ő dolguk. De ez nem egy egyszerű tilosban parkolás, azt nyilván Te is érzed... Ha én tudom egy játékosról, hogy csal, kihez fordulok? Azokhoz, akikről én magam is tudom, és ők maguk is bevallották, hogy csaltak? Innentől kezdve hiteltelen az egész tevékenységük, és ezt a foltot akkor sem tudják lemosni magukról, ha ezer játékosnak segítenek ezen túl.
    A vádakra pedig lenne mód reagálni - cáfoljatok. Dokumentumokkal, bizonyítékokkal. Az kényelmes álláspont, hogy majd a jogi úton cáfoltok, mert Ti is tudjátok, hogy nem lesz - az, hogy valaki egy magánbeszélgetés során csúnyákat mond valakiről, az a jog szintjén semmi.
    A legkevésbé engem az érdekel, hogy a csalók jogosulatlan előnyhöz jutottak velem szemben. Én elvagyok a magam szintjén, nem akarok a "szerver bikája" lenni...
    Baj az, hogy ez történt, és baj az, hogy a BP úgy áll hozzá, ahogy - de a legnagyobb baj, hogy Te nem érted, mi ezzel a baj...

Üdv:
    Minimedve

bika88, genya27, Kellögem és 2 más kedveli ezt.
  6. Kazimir

Üdv!

Én megértem a Te álláspontodat is, ez is figyelembe lett véve amikor a döntés megszületett. Csakhogy itt már rég nem a hiba kihasználásáról szól ez a történet, ez egy személyes bosszúhadjárat. Olyan dolgokat is ránk szeretnének húzni, amikhez semmi közünk nincsen, ennek az egy igaz ténynek az apropóján. És ezt nem fogjuk hagyni. Ha mindenki elmenne, azzal úgymond ezeket a dolgokat is elismertnek tekintenétek, ez viszont téves következtetés lenne.

Azt is hozzátenném, hogy a tiltások végrehajtása után azon siránkozott itt sok ember, hogy milyen igazságtalan és durva büntetést szabtak ki a hibák kihasználóira. Enyhítést stb. követeltek. Aztán mikor a modokról derül ki ugyanaz a dolog, akkor hirtelen már kevés a büntetés amit kaptak, dupla ennyi kellene stb.

Ami a cáfolást illeti, sajnos ez nem ilyen egyszerű. Egyrészt a nevezett "tanúk" gyakorlatilag semmilyen bizonyítékkal nem támasztanak alá semmit, csak sztorizgatnak, legtöbb még az account nevét sem vállalja fel. Tehát tegyük fel van valaki, aki azt állítja, hogy mi elloptuk a karakterét. De sem magáról sem a karakterről nem mond semmit. Bizonyítsuk be ezek után, hogy hazudik... De, ha teszem fel, meg is tudnánk mely fiókról van szó, utánanéznénk, akkor sem oszthatjuk meg nyilvánosan egy fiók naplózásait a nagyközönséggel, ez sajnos nem így működik. Ha megosztanánk, azzal egyrészt megszegnénk a saját titoktartási nyilatkozatunkat, másrészt nem is mennénk vele semmire, mert simán rá lenne fogva, hogy "én eltüntettem a nyomokat", és ezzel le is vagyunk rendezve. Szóval ez nem is lehetséges, és értelmét sem látom. Persze arról nyilván fogalma sincsen senkinek, hogy egy ekkora cégnél még a levegővételünk is le van naplózva kb., de ha egyszer az emberek nem akarnak ebbe belegondolni, azon nem tudok segíteni. Ezért emlegetem a jogi utat, mert ott tudnánk mi is nyitott lapokkal játszani, ehelyett az üres vádaskodás helyett. Mert ez így most arról szól, hogy akit akaratlanul is megsértettünk bármivel a múltban, akár több évvel ezelőtt, azok most így állnak bosszút, mindenféle hazugságokat előadva a stream adásban. :) Szóval ha valaki úgy gondolja elloptuk a karakterét, vagy zsebre tettük a pénzét tartozás címén és egyéb képtelenségek, az terelje jogi útra az ügyet. Szerintem ez a való életben is így működik. Addig viszont az ártatlanság vélelme ugyanúgy él ezekben az ügyekben, függetlenül a bug kihasználásától, mert ezeknek egymáshoz semmi köze.

LungDragon és Bakatabis kedveli ezt.
  7. HUNapa

HUNapa Fórumszaki

Engedelmeddel ismét csak nem a saját szavaimmal válaszolnék, nem lesz teljesen pontos, de a hitelesség kedvéért nem akartam kivenni belőle semmit sem!

LungDragon kedveli ezt.
  8. Radenska

Radenska Fórumgróf

Köszönöm a kimerítő választ, de csak még szomorúbb vagyok tőle.

A probléma az, hogy nyilván nem ugyanonnan nézzük a történtetek.
    Meg a következményeket.

Általánosságban az információszolgáltatással (mármint a részetekről) most nincs gond, ez most pörög, amiről pedig nem ti tehettek, arról meg nem ti tehettek, ezt a részét pipálhatjuk.

Azon elgondolkodtál, hogy a legközelebbi felfedezett bug esetén, ha a jelen modik tennék a dolgukat és írnának pár rövid posztot vagy hozzászólást a pörgős témáknál, hogy pl kitiltással járhat a bugolás, ne tedd - na ez mennyire látszana komolynak?

Kicsit félrehordva kérdeztél vissza, hogy mennyire nem lenne jó, ha mindenkit kirúgna a főnökség, és milyen rosszul járnánk, ha baj esetén senki nincs, aki segítsen. Nos, egyrészt miután az esetleges supporton bejelentett panaszok a moderátorokra ugyanazon moderátorok által kerül "elintézésre" (azt is furinak tartom, ha nem érted miért szólok ezért, még, ha nincs is dolgom a supportnak...), másrészt sok (megengedem, jórészt felesleges zöldfülű nyűglődés) kérdésre most sincs érdemleges válasz, szerintem nem omlana össze a vllág egy tisztítótűz nyomán, illetve van pár öregebb csíra itt, akik tudnak segíteni a kiscsíráknak. Hamár itt tartunk: elég öreg vagyok már ahhoz, hogy a csírát tűrjem egy... nem írom le, mit gondolok, kitől, mert még úgy járok, mint egy játékostársam, hogy kizárjátok a moderátor zaklatásáért. Ilyen mod, aki ennire vesz emberszámba, miért is hiányozna nekem?

A videóval kapcsolatban is szomorú vagyok.
    Egyrészt, hogy egy ilyen szuper csapat egyik tagja ezek szerint mégsem volt olyan szuper, és most rágalmaz benneteket...
    Másrészt pedig, az iróniát félretéve, a magánjellegű része az ominózus videónak nem érdekel a játék szempontjából, a modik nagyüzemi csalása az már inkább.

Namost miután mind a csírázás, mind a bugolás és a büntetése elég egyértelműen le volt írva egy beazonosítható forrással, icipicivel többnek érzem, mint rágalmazás. Ha jogászkodunk, magánjellegű információ kiteregetése az megállhatna, ha nem érezné kb mindenki fontosabbnak, ami történt, akik által.

Egy utolsó kérdés: említetted, hogy a BP választja ki a moderátorokat. A BP-nél Te vagy a magyar összekötő, ugye?

9. Kazimir

Szerintem egy későbbi hiba kihasználásról szóló esetleges posztot nem az alapján fogják megítélni, hogy ki írta ki a posztot, hanem a mostani hiba utáni szankciók jutnának mindenki eszébe, ami alapján igenis komolyan lehet venni a dolgot.

Ami a tisztítótüzet illeti, arra utaltam, hogy nem lépkednek ám a moderátori ranglétrán sem egy-kettőre az emberek. Tehát ha elmenne mindenki, akkor még ha hirtelen lenne is annyi jelentkező helyettük, akkor sem veszünk fel senkit egyből adminnak, tehát bizonyos területeken megéreznék a játékosok is ezt a dolgot egy ideig, például lehet, hogy éppen az információszolgáltatás vagy a support reakcióidő is kárát látná. Amikor a döntés megszületett, ezt is figyelembe kellett azért venni, mert a munkát el kell végezni. Igen, én vagyok a magyar kapcsolattartó, de ezt a döntést nem egyedül hoztam meg. Szóval aki azt gondolja, hogy rajtam kívül erről az egészről senki nem tud, az próbálkozhat, de csalódni fog. ;)

Ami a csírázást illeti, ez egy belsős mod szobában hangzott el, egy alkalommal. Ettől még az illető végezheti a munkáját rendesen a fórumon és a supporton. Ez a szoba arra van, hogy kieresszük a gőzt egymás között, és ez nem a nyilvánosságnak készült. Ez a szoba sem csak erről szól, de néha ilyesmi előfordulhat, mi is emberek vagyunk és megérint bennünket amivel a supporton találkozunk, még akkor is ha ott ezt nem mutatjuk. Izsó talán kivett 3 esetet 3 hónap alatt? Kérdezem én, hogy senkivel nem fordult még elő, hogy egymás között mondtak valakiről valamit?

Ami pedig az összes többi vádat illeti (pl. GeoIP állítás és hasonlók, amik az utóbbi időben felmerültek), ezek mind alaptalan vádak. Ebből is látszik, hogy fogalmuk sincsen arról, hogy kinek mihez van jogosultsága. Csak a hírverés és a nézettség kell, az hogy miről is beszélnek, nem számít. Sokan megrökönyödnének, ha látnák mihez is férünk hozzá valójában...nem sok mindenhez. Persze abba azért bele lehetne gondolni, hogy létezik egy ún. payment support, akik pénzügyi szakemberek, és akikhez nekünk semmi közünk sincsen. Vicces lenne, ha önkéntes moderátorok döntenék el, hogy ki milyen pénznemben és fizetési módon fizethet... És ha oda jut a dolog, ezeket a vádakat egytől egyig cáfolni is tudjuk.

Timimama és Keen77 kedveli ezt.
  10. Bakatabis

Bakatabis Board Administrator Team Drakensang Online

Ez ugyanolyan magánjellegű infó ki használt mit, mint sok más, ne várd el, hogy majd xy beírja modként akár játékosként, hogy -ja amúgy én is használtam, meg én is. A rendszer úgyis kiszűri ezt. Mint már említettük komolytalannak indult az egész, szó volt akkor nagyobb hangvétellel a rollbackról is, fel se léptünk majd egy hétig, mondván, hogy minden csináljak bármit úgyis vissza lesz állítva, aztán már a fél szerver ezt csinálta a városban, várható volt, hogy ez már büntetve lesz méghozzá keményen. Akkor még azt hittük, emiatt az érintettek mind repülnek a munkából és a játékból is. De nem ez a döntés született, remélem kielégítő válasz volt.

11. Radenska

Radenska Fórumgróf

Nagyon ellentétesen látjuk a dolgokat - te/ti a cég egyfajta furcsa szemszögéből, én/mi pedig a felhasználóéból.
    Ami nektek természetes, az nekünk minimum furcsa, részben visszataszító.
    Elég régóta vagyok tag egy jónevű játékfejlesztő fórumán, ott hírból sem ismerik azt, amiről mi most itt beszélünk, pedig Svédország nincs annyira messze.

Csíra - megbocsáthatatlan, de azért az illető legalább megpróbálhatott volna/vagy megpróbálhatná legalább egy sorban, itt az összes csíra előtt.

HUNapa és kinizsipali kedveli ezt.
  12. giliszta

giliszta A fórum hercege

radenska és mindenki aki itt tépi a száját...felesleges széllel szemben pisálni,mert "központi" döntés született. mindegy az hogy a gerinctelen emberek még csak fel sem vállalják amit tettek moderátorként-supportosként. az,hogy ez rányomja a bélyegét az amúgy is lagymatag fórumra,őket nem érdekli. akkor is megkapják a járandóságukat,ha a kutya sem ír már ide,mert elveszett a bizalom.support: 2x is előfordult a válasz a problémámra,sajnos a rendszer nem látja,nem állítható vissza. hogy vették el az összes kövüket,amiket egy bizonyos szint alatt nem lát rendszer? ez pedig az összes kőre igaz.púder az egész. mi csíra lúzerek találunk más információs forrást,napra készebbet,az újoncok meg majd vergődnek itt segítségért pár napig.a modok meg ellesznek egymás közt. a semmiért.

genya27 kedveli ezt.
  13. Radenska

Radenska Fórumgróf

Roppant egyszerű a válaszom: álmomban sem gondoltam ilyen méretű arcátlanságra, ráadásul az utóbbi időben mintha normalizálódni látszott volna sokminden.
    Csalódtam, hatalmasat.

HUNapa kedveli ezt.
  14. -VyreLord-

-VyreLord- A fórum hercege

Leírom 4-edjére Hölgyek-Urak. Ez itt még mindig a 172-es release kibeszélő...Téma Off. Köszönöm!

Annyiszor kértem és oly szépen, hogy ennél szebben nem tudom. Meg lehet mindenkinek a véleménye, kifejtettétek, leírtátok, megértettük. Elég volt már ebből. Ha tovább kívánjátok boncolgatni ezt a témát, akkor azt tegyétek másik közösségi oldalon, ha már olyan rossz ez a fórum.

Üdv

SWeD, Morka és Timimama kedveli ezt.
  15. SWeD

SWeD Járnitanuló

Tudom nem ide tartozik vagy mégis nem tudom de leirom:

Gratulálok a fejlesztőknek!! Tényleg ügyesek de, hogy 1 olyan dolgot nem tudnak megcsinálni amibe ne lenne hiba az gáz!!
    Mivel amióta bejött a 173 rels azóta rendszeresen megfagyok akadok leáll az egész mikor elindulok a karival elkezdek annyira laggolni, hogy sírva fakadok....teszek 1 kattintást és a pálya másik felén vagyok....nane....
    Mikor meg mennék át egy másik pályára megy a kis cuki zöld csik vagy 30 percig es ki írja, hogy csatlakozzak újra! WTF?????
    Aztán oké rá nyomtam es vissza tesz a legutóbbi városba ahol voltam.....na fuhj...
    (nem a géppel nem is a nettel van baj azok patentul mennek) de, amióta bejött a 173 rels azóta folyamatosan ez van....kérlek jelezzétek már a BP felé, hogy nézzenek utána mert kezd elegem lenni!
    Köszönöm!

16. Vivaldi

Vivaldi Kivételes tehetség

Kedves SWeD!

Ami tőlünk telik, megtesszük, jelezzük ezeket a hibákat folyamatosan és mi is reméljük, hogy hamarosan orvosolják ezt. Főleg, hogy ismét közeleg a Dragan event. :)

17. SWeD

SWeD Járnitanuló

Na igen! Főleg így a Dragan előtt!
    Tudom nem ide tartozik de, így, hogy szóba hoztad meg tudod mondani, hogy lesz-e valamilyen hátas most a Draganba mint az előzőben pl: Fekete özvegy?

18. Vivaldi

Vivaldi Kivételes tehetség

Ma este 18 h után lesz hivatalos leírás a Dragan eventről elméletileg, ott kiderül minden. :)

És íme...
    Kedves kolléga már fel is rakta,
    olvassa, kinek erre fáj foga.
    :)

Utoljára szerkesztett: 29.9.16
  19. Hulk

Hulk Fórumelemző

Azért az egy kicsit pofátlanság már, hogy egy másfél hete nem ad napinak lóherét!:mad:

Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.

Az oldal megosztása