1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

Számoljunk együtt! :)

Kategória: 'Általános fórum', témanyitó: -Szeth-, témanyitás ideje: 3.2.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. -Szeth-

-Szeth- A fórum mestere

Röviden a topic lényege: egyrészt nem akarok mindent matekkal teleszemetelni, másrészt így könnyebben visszakereshető lesz. Nem lesz rendszeres megjelenés, ha épp van időm és rám jön az agymenés azt ide teszem. Nem ígérem hogy minden hibátlan lesz, ellenben ha valaki valahol elszámolást vagy gondolatmenetbeli hibát észlel, kérem éljen a szólásszabadságával és (megfelelő hangnemben) jelezze. Ha bárki másnak hasonló ambíciói vannak, azt is szerintem nyugodtan pakolja ide, remélhetőleg nem lesz átláthatatlanabb mintha az aktuális release topicba menne.
    Az itt leírtak kizárólag elméleti síkon érvényesek, mindenkinek magának kell eldöntenie hogy az olvasottakat hogy alkalmazza - a cél nem az hogy én kiszámoljam mindenkinek hogy mit csináljon, hanem hogy megmutassam, én hogy számolok, ami alapján remélhetőleg mindenki megfelelően tud majd optimalizálni :)
    Nem tervezem hogy bármit utólag aktualizálnék, így idővel valószínűleg minden el fog avulni, aki hónapokkal később olvassa ezt vegye figyelembe :)
    Az esetleges duplaposztok miatt a tisztelt moderátoroktól előre is elnézést kérek, a büntipontokat tudomásul veszem érte, de két egymástól merően különböző hozzászólást hetekkel később nem fogok egybefűzni, és Titeket is megkérlek ennek mellőzésére.
    Nem tudom, mennyire legális megoldás, ha közéjükkommentelek mondjuk egy tesztszerveres accounttal, vagy felváltva írok velük... Ilyesmit lehet, vagy mindenképp egybemoderálás lesz a vége?

Utoljára szerkesztett: 3.2.16
    Radenska, BaluPapa, bibere és még 1 ember kedveli ezt.
  2. -Szeth-

-Szeth- A fórum mestere

Kezdésnek egy viszonylag rövid téma: Olvasszam vagy adjam el?

Visszatértél halálos q9ből, tele a hátizsák zöldtől sárgáig mindennel. Aranyat alig dobtak a mobok vagy 20at, anderből is 50et összesen ha összeszedtél, rúnából pedig már csak 563 millió hiányzik hogy a legkisebb szintű felszereléseden húzhass egy szintet 3 védelemért és 2 életért.

Vannak a zöld meg a kék tárgyak óriási tömegben, lényegi értékük a ritkához és legendáshoz képest majdhogynem elhanyagolható, de mégiscsak jobb érte lehajolni és felvenni, mint ha a helye üres maradna az eszköztárban, nem igaz? Na őket nyugodtan el lehet adni, sokkal gyorsabb jobbklikkel végigfutni rajtuk mint bepakolni kilencesével a kemencébe.

Aztán jönnek a lilák 80 ezüsttől akár 4 arany értékig. Most akkor melyiket olvasszam, és melyiket adjam el?
    Kezdetnek nem árt meghatározni egy egységes rendszert a játékban, hogy mi mennyit ér. Mondjuk anderben, hiszen ez egyrészt a hivatalos pénznem (aki mást mond, hazudik, aranyért nem kapsz semmit), másrészt ez az amit át tudsz váltani Jó Magyar Forintra is. Az egyes fogyóeszközök értékét legegyszerűbben úgy lehet meghatározni, ha valamilyen szolgáltatás mindkét valutáért cserébe elérhető: ötvözés anderért és aranyért, rúnázás rúnáért és anderért, teleport anderért és matériáért. Ez alapján egy ander jelen pillanatban 246 rezet (az egyszerűség kedvéért ezt kerekítem 250re), 10 rúnát, vagy 2,5 matériatöredéket ér.

Egy ritka tárgyat 2100 rúnáért olvaszthatsz be, ami az előző sorok alapján 52500 rezet, azaz több, mint 5 aranyat ér. Én ilyen drága ritkát még nem kaptam. Ugyanígy 8400 rúnát ér egy legi, ami ezek alapján 21 arany lenne.

Szóval ha az arany csak ötvözésre lenne jó, és sem ötvözésre, sem tárgyfejlesztésre nem sajnálnám az andert (feltéve hogy elég összegyűlik belőle), akkor olvasztanék mindent.
    De ezek után még mindig jön a kérdés: a rúnából oké hogy fejleszthetem a palástot, esetleg egy ritka tárgyat, de hogy 50-es legendás felszereléshez egy hónap alatt sem jön össze elég, az is biztos. Az mást nem tud. Aranyból viszont lehet (prém nélkül) utazni, köpenyt rendelni Zahirnál, (prémmel) Emiliánál hátast vásárolni, de leginkább el lehet szórni a mutatványosoknál (róluk majd később).

Én majdnem mindent eladok, az árából ritka kétkezeseket ötvözök, és reménykedek hogy végre sikerül nyitni egy elfogadhatót.
    Például: 13,1 millió rúnáért kapnék ~18 sebzést, az 1 arany árú ritkákkal és 4 arany árú legendásokkal számolva nagyjából 6200 arany, ami nagyjából 70 legendás tárgyat jelent.
    A jelenlegi botomban 37,89% és 44,51% fegyversebzés, 100 sebzés és 40,10% kritsebzés van. Figyelembe véve, hogy a százalékos értékek minimuma 24%, maximuma 80%, a sebzés pedig 34 és 113 között mozoghat, ez elvileg egy 43,43%-os bot. Eddig nagyjából 30 kétkezest bontottam mióta számolom, ebből 2 múlta felül ezt a 43,43%-ot: az egyik 208% kritsebzést adott, ettől megváltam, a másik 97 sebzést, 62,74% kritsebzést és 2653 kritet ad, ez még nálam van, és bár matematikailag többet sebzek vele még bekövezve is, jobban szeretem a kiegyensúlyozott, közepesen magas sebzést, mint a váltakozó alacsony-magasat.

Kanyaró, Farkas5400, BaluPapa és 3 más kedveli ezt.
  3. TerawarriorHeredur

TerawarriorHeredur A fórum hercege

Régebben én is eladtam mindent és bizony jól jön az arany belőle, de fejembe vettem, hogy kifarmolom a ~90 millió rúnát a fegyverem 55-re húzásához. Napi 500k rúna megvan az alá nem adok (kivéve event napok) és már csak 6 millió kell az első húzáshoz :) Igaz én a zöld és kék tárgyakat is olvasztom, így viszont nincs arany bevételem csak ami "esik". Kellemes fél évem lesz és addigra a tudásom is 50 lesz.
    Annyiban jól járok vele, hogy nyitok egy 5. slotot a fegyveremen ami kap egy 11 sebzéses követ, így kapok ~140 sebzést totálban.
    A lendület megvan csak maradjon is meg :)

Szerk:
    Kínzó Q3 1 óra alatt hoz 93-115k rúnát a droptól függően. Ez 3 kör kényelmesen. Persze ez én vagyok, van akinek gyorsabb, van akinek lassabb viszont ez éri meg, mert a végén tuti lesz 1 legi.
    Másnak mi jön be rúna farmolásra?

Utoljára szerkesztett: 3.2.16
    Farkas5400 és -Szeth- kedveli ezt.
  4. Bundin

Bundin Fórumelemző

Szintén q3-ba teszem le a voksom, ha rúnára mész, ez élhető, ha aranyat akkor q1 a rituáléig, aztán ki onnét, és vissza, ez a leggyorsabb aranyfarm szerintem.

-Szeth- kedveli ezt.
  5. bibere

bibere Fórumlakó

Szia,
    Sajnos ez nem BP kompatibilis igény. :S
    2015 02. 20-i bejegyzés: http://hu.bigpoint.com/drasaonline/board/threads/tippek-a-koermagus-hasznalatahoz.2032/page-27

...de továbbra is reménykedem, hátha egyszer... :p

6. -Szeth-

-Szeth- A fórum mestere

Mai téma: hogyan spóroljunk eszenciát - avagy kasztonként melyik képességnek a legjobb a sebzés/eszi aránya?

A régi jóféle Sargon event visszatérésére nem tudom ki mennyire számít, téli event sem lesz a közeljövőben, de például teliholdnál ha valaki úgy érzi jobban jön ki ha nem váltja be tekercsre az ezüsteszit, vagy csak szeretné a lehető leghasznosabban elherdálni kék, lila és piros eszenciáit, érdemes megfontolni, hogy hogyan tegye. Még a képességek előtt le kell szögezni ami nyilvánvaló: kétkezes, alacsony speeddel, magas alappal. Egyrészt ugye sokkal nagyobbat sebez az adott eszi, tehát többet ér, másrészt kevesebb a luft - a mob halála után 2 körüli speednél még hármat is simán ellő az ember mire észreveszi hogy nincs mibe. Számít továbbá, hogy hány ellenfél van, és az sem elhanyagolható, hogy mennyit ugrál - viszont nem szabad elfelejteni, hogy a legdrágább erőforrás mindig az IDŐ. Szóval igyekszem mindenhol megtalálni a legeszenciatakarékosabb megoldást, utána pedig valamilyen módon ezt játszható sebességre alkudni*. Pajzstörés természetesen minden kasztnál erősen ajánlott, de mivel különböző mértékben csökkentik a védelmet, és a védelem csökkenéséből nem egyenes aránnyal jön a sebzés növekedése, ennek a számolásával most nem fárasztalak titeket se, magamat se.
    *Erre tök jó példa volt valamelyik korábbi talentrendszernél a körmágus fagycsillaga, ami konkrétan 0 eszenciába került. Értelemszerűen ha telihold van, holnap reggelig van Kingshillben Gnób, már csak 20 draken kell a sárkánybánat következő részéig, de nincs tekercsed, eszenciád is már csak 8, andered 0, és a világért sem esett három köztes map óta egy darab se, nemhogy annyi amennyiért eventhaladást/eszit/tekercset tudnál venni, akkor a logikus döntés, hogy a 8 ezüst eszenciád mellé tolsz még valami buffot, fullsebzésre raksz mindent, félpercenként tolsz a mapon egy fagycsillagot, és pár óra alatt meg is vagy :D Másik lehetőség természetesen hogy egy csoport leöli helyetted a mapot, de abban semmi izgalom nincs, és még paraszt dolog is ilyet kérni :D
    No de akkor kicsit részletesebben:

Törpemester
    • Az automata lőfegyver 24-szer sebez, az alap 1,33*175%-át, amit még felszoroz a támadási sebesség. Azaz neki nem kötelező lassúnak lenni, sőt, az 5 gyors lövést nem baj ha gyorsabban adja le (amiből mindenképp 5-öt lő, legfeljebb nem sebez akkorát ha túl gyors). Szóval az automata sebez 5 eszenciából 233*24=5592%-ot, eszenciánként az 1118%/e. Ha lövök előtte 5 gyorsat, az 10 eszencia, a torony sebzését 25%-al növeli**, meg mellé még jön a gyors lövés sebzése: 5*66+233*24*1,25=7320% 10 esziből, az darabra így "csak" 732%/e. A konkurrencia:
    • Tesla torony szintén 5-ért 27*szer sebez, 27*1,1*200=5940%, 1188%/e. Viszont itt nem árt figyelembe venni, hogy a tesla sebzésébe nem szól bele a támadási sebesség - ezért csak 1188/1118=1,06-os speed alatt éri meg jobban, mint az automata. Én leginkább mindkettőt használom egyszerre, amihez ugyan sok gőz kell, még szerencse hogy éppen van is :D További alternatívák még:
    • Ólomeső ugyancsak 5 esziért 6*100=600%, 120%/e. Nem kerül gőzbe, szintén tömegeket sebez, de könnyű alóla kisétálni.
    • Különleges lőszer 3-ért 3*85*1,2=306%, 102%/e, ugyanúgy 0 gőz, de szerintem sok kidobott talentpont feleslegesen :D
    Konklúzió: 1,06-os speed fölött automata gépfegyver ajánlott, idő szűkében feltornászott sebességgel lerakva. 1,06 alatt legyen leginkább 0,75 a sebesség, ilyenkor a tesla a legelőnyösebb. Ha nem mozog az ellenfél és nagyon sietsz valahova, hullhat rá az ólomeső, vagy a különleges lőszer, de tízszer annyit ér az eszencia, ha inkább az előbbi két módon használod fel. A többi skill, beleértve a gyors lövést is, még ennél is nagyobb pazarlás.
    **Igen, 25%. Nem, ez kivételesen nem +25%, hanem 25%. A karakterlapon ugyan ha 2,00-es alap sebességre lősz ötöt, 1,00-s fegyverrel 2,25-ös sebességet fog kiírni, de a torony sebzése ugyanúgy 25%-al nő, nem csak 12,5-el (ahogy illene neki), azaz olyan a sebzése, mintha a sebessége 2,50-re nőtt volna. Nem tudom ki találta ki hogy így működjön ez a kaszt, de minden elismerésem az édesnyjának :D

Sárkányharcos
    Itt már nehezebb dolgom van, nem biztos hogy minden úgy van ahogy látom, mivel életemben nem vittem még 40 fölé tankot. Valaki aki ért hozzá javítson ki ahol tévedek :D
    • Dühöngő lendület: 2 eszenciából 100% maga az ütés, 4*100% amíg vérzik, az 250%/e. Úgy tudom a vérzés nem halmozódik (csak ha külön forrásból van), így ennél ki kell várni a 4 másodpercet, különben nem elég hatékony :D
    • Talajtörő: 2 esziért sebez 100+200%-ot, ha bele sikerül robbantani. 150%/e.
    • Sárkányméreg: 6-ért 4*150=600%, 100%/e. Dühös ütés szintén.
    Ahogy látszik, szegény sárkányharcosoknak a legeszitakarékosabb megoldás a csoport, hiszen a vérszomj bármilyen eszenciával ingyen van. Düh viszont sajnos nem lesz a semmiből, és életet tölteni sem olyan egyszerű mint régen... Többek között ezért nem vittem még tankot 40 fölé :D Szóval itt a leghatékonyabb a véreztetés, elszaladás, talajtörés, sárkányméreg. Nem kimondottan tankhoz illő viselkedés, de egyedül kit érdekel mit csinál az ember. Talajtörőre megvan az esély hogy kisétál előle a célpont, míg a sárkányméreg fölül odébbmászhat a mozgékony áldozat, a dühtermelő ütések viszont elég egyértelműen célba találnak ha egyszer ott vagy a mob mellett.

Kalandvadász
    • Vadon paktum: kutyusok 15 másodpercig 40%-ot harapnak 6 eszenciáért, 15*40*3=1800%, 300%/e. A faszellem ha valaki tudja mennyit sebez írja meg, feltételezem többet mint 3 kutya, különben nem érné meg a 2 pontot :D
    • Halálos lendület: 50+3*50 a vérzés, 2 esziért 100%/e. (Használja amúgy ezt a képességet bárki is? :D )
    • Ragadozó madár: 3-ért 300%, 100%/e.
    • Preci: kijelölt ellenfélnek 75%/e, halálos szúrás 80%/e, robbanónyíl 78%/e; vadásznyíl 66%/e.
    Szóval ha a farkasok képesek a 15 másodpercet konstans végigsebezni, akkor ők a vadász főnyereménye. De futniuk kell a célpontig, ha nincs kedvük nem támadnak, ha valaki hozzájuk ér, meghalnak, és még útban is vannak folyton, koránt sem biztos hogy ők a legjobb döntés. Vadásznyilat módjával, szórólövést kerüljük, kivéve ha akkora tömeget kell lőni amekkora q1ben szokott lenni :D

Körmágus
    • Mágikus lövedék: 1-ért 100, 100%/e.
    • Tűzgolyó: 3-ért 126+3*90=396%, 132%/e.
    • Villámcsapás: 3-ért (feltöltött ellenfélbe) 333%, 111%/e. Villámlánc 2-ért 75%, 37,5%/e-ért tölti fel. Én 150 manával egy feltöltés után 6 villámot tudok ellőni (teleporttal természetesen), az 20 esziért 333*6+75=2075%, 104%/e.
    • Őr: ha lángol, 3-szor lő 200%-ot, 7-szer 66%-ot, és mindegyik után egy másodpercig van 50% tűzsebzés, az utolsó után 2-szer is; szóval összesen 3*200+7*66+10*50=1562%, 5 esziért, tehát 312%/e. Ha nem lángol, 200%/e.
    • Megsemmisítés: 7 esziért 750%, 107%/e.
    • Szingularitás: 3-ért 8*50=400%, 133%/e.
    • Meteor: 7-ért 400+3*200=1000%, 143%/e.
    • Fagyott gömb: 50% a fagy, 200*1,66=333% a robbanás, 383% 4 eszenciáért, az 96%/e.
    Úgy néz ki, a leghatékonyabb elégetni az ellenfelet, mindegy hogy őrrel, tűzgolyóval vagy meteorral - mint ahogy a sárkányharcosnál és a kalandvadásznál is a véreztetés tűnik leghasznosabbnak. Egyszerre sajnos csak 1 égés hat viszont, úgyhogy őr mellé én mindenképp ajánlok egy szingularitást, hogy haladjunk, jöhet egy megsemmisítés, és inkább maradnék a mágikus lövedéknél mint a villámcsapásoknál, még ha egy helyben áll is az ellenfél, ugyanis a villám fogyasztja a manát, a mágikus lövedék viszont tölti.

Összességében csak annyit, hogy bár a TÖRPE ITT IS ÜBER BRUTÁL OP, ezen nem tudom miért lepődtem meg :D Figyelembe lehet venni, hogy a két kiemelt fegyverrel nem tudnak kritelni, de egyrészt épp ezért a krit helyére is mehet sebzés, másrészt pedig a krit általában 2,5-3szorozza a sebzést, ők viszont 5-6-szor annyit ütnek ugyanannyi esziből. Viszont ezeket a tornyokat ha egyszer letették, az eszi elment, ha meghal a célpont az első másodpercben éppúgy, mintha le kéne utána rakni még háromszor.
    Valamint leszögezném még egyszer itt a végén, hogy ezek a számok nem az adott kaszt sebzését jellemzik, hanem az általuk felhasznált eszenciák értékét. Nyilvánvalóan van összefüggés, de azért a kettő messze nem ugyanaz :)

Steve75, Binne, Lézengő és 8 más kedveli ezt.
  7. Kanyaró

Kanyaró Fórumprofi

Gratulálok, ez a "pár" sor igen komoly munka :)

8. Binne

Binne Utánpótlás-írogató

"Ahogy látszik, szegény sárkányharcosoknak a legeszitakarékosabb megoldás a csoport, hiszen a vérszomj bármilyen eszenciával ingyen van. Düh viszont sajnos nem lesz a semmiből, és életet tölteni sem olyan egyszerű mint régen..."

Rátapintottál a lényegre a harcosnál. HA! tank gearben húspajzsot játszik a csoportnak, nincs szüksége eszenciára még a vargulf eventen sem. A düh valóban nem jön létre a semmiből de létezik az ún. passzív düh regeneráció, ami akkor keletkezik ha a sárkányharcost püfölik. Tehát megteheti akár azt is, hogy CSAK és kizárólag a vérszomjat tolja, körbeállják a mobok és püfölik, ezáltal termelődik elegendő düh.

Ha kétkezes harcmodorban aprít, akkor már érvényesül a számításod, eszispórolás címszóval annyi a dolgunk, hogy (akinek már van...) felrakja a kétkezes csatabárdot, lecsökken a támadási sebesség (ami az eszispórolás legfőbb mérőszáma), megvan továbbra is a magas dps (ha megvan).

Itt térnék ki ama egyszerű tényre (amit azért ide írok mert még nincs nyitva neki topik), hogy a kétkezes fegyverek varázslat értékei úgy bugosak ahogy vannak. Az ígéret ismét megvan, hogy kijavították. A sok-sok újítás és hűdejó lesz nektek és mekkora nagykirályok vagyunk, hogy ennyi mindent kaptok mellett, ott van szinte lábjegyzetként:"Improved Item-Enchantment quality on higher difficulty levels", magyarul: Megnövelt tárgyvarázslat értékek magasabb nehézségi szinteken. NA! EZ AZ EGYETLEN EGY DOLOG, aminek most középpontban kell lennie!!! Miért?! Aki fatal szinteken bossozik és csalódottan nyitogatja, vagy már nem is nyitogatja a kétkezes fegyvereket, mert előre látja, hogy nem az alap krittel rendelkezik, hanem már magasabb értékkel, biztos lehet benne, hogy krit varázslatot tartalmáz, tehát már megy is a levesbe. Ha mégsem, akkor kinyitja és lefelé görbül a száj sarka, mert megint ilyen értékeket talál benne, hogy fegyversebzés: 29%. Nos, feszült figyelemmel és a legnagyobb reményekkel várjuk a fejleményeket ezen a téren..

Üdv, Binne

Egop, Steve75, -Szeth- és még 1 ember kedveli ezt.
  9. DaKyll

DaKyll Fórumprofi

Sziasztok!

Egy kérdés mert lehet valamit nem tudok vagy rosszul csinálok. Ma újra indultak a rangsorok, Grimmag pálya első helyezett, reggel 7:30:
    Hogy a pékbe lehet ennyit össze szedni csak ezen az egy pályán? Nagyjából tisztában vagyok mennyit ad 1 kör és nekem sehogy se jön ki.

lacikoma58 kedveli ezt.
  10. JimJupiter

JimJupiter A fórum parancsnoka

50-es szinten több pontot kap gondolom, mivel erősebb szörnyeket ver le, mint a 30+ os karik.

11. User330K

User330K A fórum mestere

Az idő számláló nagyjából 6és fél órával a következő ciklus megkezdése utáni állapotot mutatja.
    Amiből kifolyólag még nem is feltétlen lehetetlen...
    A tegnap esti statomból kiindulva, ahol egy teljes közepes körért kaptam 5ezer+ pontot kb 30-40 perc alatt eszencia nélkül, ha piros eszenciával is mentem volna se tudtam volna belőle 15 percnél kevesebbet csinálni. Ez óránként jelentene 20ezer pontot ugye a 4 kör miatt ha megyek mint egy zombi. 6,5*20000=130000 szóval csücskösen de elképzelhető. De én íjász vagyok ugye, nem tank...
    Az ő statjait vizsgálva kb 18 kört tett közepesen, vagy 12-t legnehezebben. Ez a 6,5 óra alatt nem lehetetlen.

12. tanoncmágus

tanoncmágus Járnitanuló

Sajnos amit mondasz egy dolog miatt nem áll, mert az illető a többi pályán is csinált egy jó pár kört. Nézzétek meg.

13. User330K

User330K A fórum mestere

Az óta mehetett többszázat is. Amikor a kép készült volt e neki már máshol is?

A wari amelyiket nézitek egy radír. Gyakorlatilag ugrással és csúszással is nulláz jóformán mindenkit pvp-n. (9K HPm van 70% védelemmel+25pont a pvp védeem tallenton)
    Ha a kép készültekor ez volt a statja akkor nem kétséges hogy csinálta. Ha a többi köztesben is hasonlóan állt már, akkor van miről kombinálni. Az ő sebzésével szerintem bőven viszi a legnehezebbet pirossal negyed óra alatt. (Nem véletlen a magas időbónusz sem)
    Emellett Grimmag a legnyomibb köztes terület...

Én nem sajnálom tőle...
    Most hogy erről nekem az a véleményem hogy túltesz a beteges jelzőn szerintem nem csak az én álláspontom, aki ennyit képes menni...
    Én 2-3 kör után már hányok...

14. vinci21

vinci21 Fórummogul

Nekem pirossal 12 perc körül volt a legjobb időm haláloson, de mapon kékkel, Grimmagnál pirossal kb 15-16 perc egy fatal kör magival. És 10K feletti pontot kapok így 1 körért. Szóval kékkel óránként 40K felett is lehet gyűjteni, pirossal végig meg akár 50-60 K/óra sem lehetetlen. És akkor még az igazi OP karik ki tudja mire képesek...

15. User330K

User330K A fórum mestere

Pláne....

Én Herald közepesből indultam ki....

Az oldal megosztása