1. Ez az oldal sütiket használ. Ha továbbra is ezen az oldalon tartózkodsz, elfogadod a sütik használatát. További információ

"Tápos" karik miért? miért ne?

Kategória: 'Általános fórum', témanyitó: Marcee3, témanyitás ideje: 28.12.13.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Marcee3

Marcee3 Járnitanuló

(Igazából azért írom ezt a hozzászólást, mert egyszer pvp-ben (5v5) egy törpe az ellenkező csapatból irkált nekem, hogy creditman, meg hasonló kifejezéseket, mert mindig őt ütöttem és elege lett. Persze csak lovag rangja volt és 5 szinttel kisebb, és ha jól emlékszem ritka cuccai, de nagyon felhúztam magam rajta. És most megosztom veletek miért nem húzom fel magam többet az ilyen embereken.)

Azzal indítanám a témát, hogy leírom miért is van a játékban lehetőség andermant rendelésre. Mivel a DSO egy ingyenes játék, attól még nem volt ingyenes megcsinálni, és nem ingyenes üzemeltetni a szervereket, új dolgokat a játékba kitalálni stb., ezért gondoltak egyet a fejlesztők és belerakták az andermant rendelést, amivel ezt az egész rendszert megpróbálják finanszírozni.

Régebben én is hihetetlennek tartottam azt, hogy valaki egy nem dobozos játékra költ, de ez megváltozott, mert rájöttem, hogy sok mindentől függhet, hogy mire költ az ember.
    Kétféle játékos van az egyik aki hobbi szinten játszik, a másik aki nem. Általában az költ a játékra aki hobbi szinten játszik, mert a hobbijára csak nem sajnálja a pénzt. A probléma akkor van amikor egy free2play játékos nem bírja elviselni, hogy vesztett egy pay2play játékos ellen. Gondolj bele, valaki karatézik már 3 éve, te meg semmit nem tudsz úgy alapjában a verekedésről és kihívod a karatézó karalábét egy párbajra, vesztesz ellene és még neked áll feljebb, hogy hogy mert 3 évet karatézni amikor ez a hobbija. Ugyanígy DSO-nál ha nem ez a hobbid, akkor miért pattogsz, ha meg ez a hobbid akkor miért sajnálod rá a pénzt? Szerintem 100 óra játék után mindenki eltudja dönteni, hogy akarj-e tovább játszani, vagy sem.

A másik, hogy igazából az ingyenes játékosok "élősködnek" a fizetősökön.
    Ha még valami eszembe jut, majd leírom, de egyelőre ennyi.
    Ide várom a véleményeket.

hubahuba3 és Ashrin kedveli ezt.
  2. Devipapa

Devipapa Fórumlakó

Tehát d***öljön meg az összes free2play játékos?

Nézzük más szemszögből: Nem mindenki teheti meg, hogy fizessen. Én is hobbiszinten nyomom, mégse ölök bele, és azért mert van jobb dolog is amire elkölthetem a pénzt.

Egop, Farkas5400 és Androsama kedveli ezt.
  3. gombi197505

gombi197505 Fórumprofi

Az igaz, hogy a fizető játékosok tartják fent a játékot, de ők is teszik tönkre...

4. Devipapa

Devipapa Fórumlakó

Akkor meg d***ölj éhen ha nem fizetsz. Kb. ez a mondanivalója annak amit Marcee3 barátunk irkált.

Abban egyetérthetünk, hogy fizetni kell azt a sok szervert, villanyszámlát, stb. De van elég fizető játékos, szerintem ne arra menjen ki a játék, hogy akkor fizess, vagy pápá.

És Marcee3, szerinted aki vérre megy a játékban az nem fizet? Ne hülyíts...

A másik, mi ez az "élősködés"??? Nem élősködünk senkin, kérte valaki hogy fizess a játékra? Szerintem ezt a hangnemet a f2p játékosok nevében kikérhetem magunknak.

Egop kedveli ezt.
  5. opos2012

opos2012 A fórum ezredese

Alapból szerintem a PvP fa teszi tönkre a játékot, onnan indult el az egész mizéria a balnce-al.

Ahogy olvasom az MMO játékok szabályrendszerét, 4 kaszt szokott lenni.

A tankoló kasztok és a távolsági kasztok. Ezek a kasztok sosem fognak hasonlítani, és ez így van jól.

A játék előtt lassan 20 évet dohányoztam, gyakorlatilag egy családi ház árát elfüstöltem...
    Mostanában max. 5000 Ft-ot költök ide, illetve a prémet, de azt tényleg nem vagyok hajlandó többet ide utalni.

Találtam egy másik MMO játékot, de annyira bonyolultnak találtam, hogy abba hagytam. Abban pl. házat lehet venni kerttel VIRTUÁLISAN!!! FACEPLAN, normálisak ezek?

A DSO mellett azért maradtam, mert egyszerű mint a supermario és nem idő igényes. 2-3 óra játék doszt elég kikapcsolódni.

Prémesként sokat lehet spórolni, nem reklámozni akarom de nagyon megéri.

Arról nem is beszélve, hogy nem hal bele az ember, 1500 Ft havonta, sokkal nagyobb hülyeségekre kiadjuk ezt a pénzt.

Az igazi fizetősök ellen azért nincs esély, mert kövekbe fektetnek sok-sok kőbe. Ott aztán élet, sebzés, ellenállás nagyon sokat számít PvP-ben.

Ma sárkányölő lettem, nagyon sokat kellett küzdeni ezért a rangért. Nyilván ha tele vagyok kaviccsal, sokkal könnyebb. De hát nem kell költeni ha nem muszáj, csak ésszel.

Nem akarok senkit védeni devi, fairplay-es opciót a PvP aréna nem ismer.

Szóval szívás nekem is, - pedig fizetős játékos vagyok, vagy izé, a prém nem számít fizetősnek? - mert pl. ma 4 menetet feküdtem végig.

Moderátor által utoljára szerkesztve: 4.10.16
    Anubis kedveli ezt.
  6. Marcee3

Marcee3 Járnitanuló

Nem, de ne neki álljon feljebb, ha veszít esetleg. Ha van jobb dolog is amire költhetsz, akkor miért nem azt csinálod DSO helyett?

De ők is teszik tönkre a PvP-t a f2p játékosoknak. Pontosan!
    Vagy legalábbis kösd fel a gatyát.

Lehet kicsit durván hangzik, de gyakorlatilag a fizetősök fizetik a villanyszámlát, a programozók benzinjét stb., és ha nem fizetne senki akkor nem lenne játék. Tehát a fizetősök tartják fenn a játékot és aki nem fizet az nem járul hozzá az üzemeltetéshez, semmit nem tesz bele a közösbe, mindig csak elvesz és azt hiszem ez élősködés. (ha találsz rá egy szebb szót, akkor írd meg nekem)

Igen az az egyetlen ami megéri, de azt még kis szinten érdemes venni, mert akkor sokkal effektívebb.(+10 sebzés nem ugyanaz a 10. szinten mint a 45.)

Szerintem a prémium nem számít teljesen fizetősnek, mert nem ad semmi előnyt PvP-ben, hacsak nem a ritka felszerelés annak számít :)

Csak hogy tisztázzuk, senkit nem akarok meggyözni, kényszeríteni az ander rendelésre, de legyen mindenki tisztában a dolgokkal

Abnormal kedveli ezt.
  7. Devipapa

Devipapa Fórumlakó

Ha van jobb dolog is amire költhetsz, akkor miért nem azt csinálod DSO helyett?

Mert pl. egy pizzával mit tudok kezdeni? Hajtogassak belőle repülőt? Nem feltétlen kell olyan dologra gondolni a "más" alatt, ami hosszútávú.

De ők is teszik tönkre a PvP-t a f2p játékosoknak. Pontosan!.

Ennek nem így kéne működnie. Úgy kellene, hogy ELŐNYÜK legyen, és ne az hogy 1 lövésből fekszik a 7,5k HP-s 2k védelmes tankom.

Vagy legalábbis kösd fel a gatyát.

Nincs rajta madzag.

Lehet kicsit durván hangzik, de gyakorlatilag a fizetősök fizetik a villanyszámlát, a programozók benzinjét stb., és ha nem fizetne senki akkor nem lenne játék. Tehát a fizetősök tartják fenn a játékot, és aki nem fizet az nem járul hozzá az üzemeltetéshez, semmit nem tesz bele a közösbe, mindig csak elvesz és azt hiszem ez élősködés. (ha találsz rá egy szebb szót, akkor írd meg nekem)

Mit is veszünk el? Ha jól tudom, ahogy te állítod, mi tesszük lehetővé, hogy fejlődjetek PvP-ben. A másik része meg, dehogynem adunk bele, hiszen ha nem lennénk, akkor nem derülnének ki egyes bug-ok pl., mivel a p2p játékosok azzal vannak elfoglalva, hogy minden sz***rt megvegyenek, a f2p játékosok pedig megkeresik a kerülőutat.

Farkas5400 kedveli ezt.
  8. Marcee3

Marcee3 Járnitanuló

Gondolod, hogy a fizetősek nem akarnak spórolni? Azok keresik a legtöbb kerülőutat, akiknek a pénze múlik rajta, de erről nem érdemes vitatkozni, úgysem lehet senkinek igaza, mert nincsenek statisztikai adatok. Tehát ez mindig ilyen elméleti marad.

Processzoridőt, RAM-ot stb.

(csak így zárójelben megjegyzem velem ilyen még nem volt 6900hp 2800 védelmi tank lvl45) Ha azt veszed ez is előny, csak kicsit nagyobb.

9. Devipapa

Devipapa Fórumlakó

Gondolod, hogy a fizetősek nem akarnak spórolni? Azok keresik a legtöbb kerülőutat, akiknek a pénze múlik rajta, de erről nem érdemes vitatkozni, úgysem lehet senkinek igaza, mert nincsenek statisztikai adatok. Tehát ez mindig ilyen elméleti marad.

Nem, mert a fizetősöket pont nem érdekli, mert megtehetik hogy megveszik, ellenben egy f2p játékosnak nem biztos, hogy akad fölös, teszem azt 10 000 andermant-ja.
    Processzoridőt, RAM-ot stb.

Jaj istenem, ez legyen a legnagyobb bajod az életben, szívből kívánom, de tényleg!

Farkas5400 kedveli ezt.
  10. Krinsk

Krinsk Járnitanuló

Azert azt tudni kell, hogy ez a jatek kb 20 orszagban fut, beleertve az USA-t is. Remelem felfogjatok, mekkora kozonsege van a jateknak. A fizetosok nem a villanyszamlat fizetik es a szervereket (persze azokat is), hanem a par millio dollaros luxus lakast a tulajnak a hawai tengerparton es a vezeto programozok penzet a kanari szigeteki jacht klubtagsagira. Szoval ne beszeljunk fenntartasi koltsegekrol, mert ez a jatek nagyon jol fenntartja magat ennyi f2p jatekos mellett is.

Ebben a jatekban szimbiozis van. Ugyan ugy szukseg van ingyen jatszora is, mint fizetosre. Tokeletesen ki van talalva az egesz rendszer es szuperul mukodik.
    Van igaza Marcee3-nak es a tobbieknek is. Ez egy olyan vita, aminek abszolut semmi ertelme. Senkinek semmi koze, hogy ki mire fizet es mire nem. Azt mindenki eldonti maga. Ez egy mikrotranzakcios jatek. Ami annyit tesz, hogy nincs havi koltseg, valamint a programert sem kell fizetni, viszont ha versenykepes szeretnel maradni, akkor igenis fizetni kell. Mint tudjuk, nagyon jol ki van ez talalva. El lehet evickelni ingyen, de jatek kozben lathatod, hogy masok mit tudnak, lathatod, hogy masok mennyivel erosebbek. Nem kotelezo fizetni erte, de ajanlott, ha lepest akarsz tartani. Az eloskodes egy buta es banto kifejezes erre az esetre.
    Azert mert valaki nem fizet, attol meg szerethet jatszani ezzel a jatekkal.
    Marcee3, ha nem szeretnel "eloskodoket", akkor menj havidijas jatekot jatszani.
    Nem kell lenezni a masikat azert mert nem fizet, vagy epp azert, mert fizet. Mindketto valaszthato opcio :)

Szemely szerint megfogadtam, hogy kb egy rendes jatek bolti arat vagyok hajlando beleolni ebbe a jatekba. Eddig kb. 10 ezer ft-om van benne es meg ugyan ennyit fogok kolteni, nem tobbet. Itt huztam meg a hatart a fuggoseg es a szamomra kedves szabadido eltoltes kozott. Ha valaki sokkal tobbet fizet, hat tegye, nem nezem le ezert, neki biztosan meger ennyit. Ahogy azt sem nezem le, aki ennyit sem kolt. Van egy masik szenvedelyem, a zeneiras. Abba pl, a vilag osszes penzet kepes lennek beleolni, ami szintugy keves lenne. Csak pelda keppen hoztam ezt fel. Ki ebbe, ki abba hajlando aldozni, de a ketto nem zarja ki egymast.

Remelem megertitek es nem vitaztok ezen.

Utoljára szerkesztett: 31.12.13
  11. Devipapa

Devipapa Fórumlakó

Csak annyit tudok mondani, hogy jogos.

12. Marcee3

Marcee3 Járnitanuló

Megértjük. Ez volt az elsö értelmes komment ebben a témában.

Farkas5400 kedveli ezt.
  13. gombi197505

gombi197505 Fórumprofi

A tieidet is beleszámítva....

Farkas5400 kedveli ezt.
  14. Marcee3

Marcee3 Járnitanuló

Igen. Kissé elfogult voltam.

15. hakapeszimaki

hakapeszimaki Járnitanuló

Én voltam fizetős is, de már nem vagyok az. (inkább más hobbira költök, ha már felmerült a hobbi szó) de akkor sem éreztem, hogy a nem fizetősök "élősködők" lennének. Most sem érzem, hogy az lennék. De ha az is lennék kit érdekel? Mert engem nem. Aki meg a prémiumot veszi rendszeresen az is fizetős játékosnak számít.
    A pvp nem kötelező, sokan nem pvpznek. Én se vagyok egy pvp fan, csak ha muszály. Szinte a Drakensang indulásával kezdetem ezt a játékot és akkor is voltak és lesznek is hülyék akik nem tudnak veszíteni és beszólogatnak a másiknak egy egy szerzett rosz élmény után. De ezek általában maximum 15 éves gyerekek. Nem kell velük foglalkozni én is csak nevetek rajtuk.
    Példának lett említve a karate. Ez egy nem jó példa mert a karate tudást gyakorlással és szorgalommal érte el. De itt a játékban farmolhatsz akármennyit, egy igazán fizetős játékost nem érsz utól sose. Szóval megyek és élvezem tovább a játékot míg van aki fizesse alám :D

16. XAdamMasterX

XAdamMasterX Fórum-zöldfülű

Régebben az volt a baj, hogy szintkülönbség miatt nem tudtak pvp-ni a játékosok
    pl.: 37-est összerakott 40-sel.
    "Javítottak" rajta
    Most egy 35-ös szintű pvp ágon 20-as t 36-os pvp ágon 40-essel raknak össze...
    Talán dicsőségpontszám alapján is megkellene különböztetni, mert az a +50 életerő és +4 alapsebzés már nem sokat számít...
    Arra szeretnék rámutatni, hogy ameddig a fizetős cucokkal rendelkező player néhány nap alatt, addig a f2p játékos több hónap alatt jut el ugyanarra a pvp szintre, a különbség annyi, hogy a fullos fizetőst mindig odarakják, a f2p-hez, hogy lakmározzon....
    Na ez a fair.

17. Hungary

Hungary Járnitanuló

Khm..tudjátok,én nagyon sokáig játszottam egy játékkal,az volt a neve,hogy d_rkorbit(nem reklámozok),na az lett mára olyan,hogy vannak fizetősök,meg botosok....ennyi..a top 200ember ott botos,mellette 2milliót belerak a játékba,és ezért nem bannolják ki..

ehhez képest a drakensang egy kánaán..
    számomra a drakensang elsőre nagyon tetszett,és ez máig megmaradt(jelneleg a gépem szervízben van)...nem kell játszani a játékkal,ha nem teszik,ennyi..

ui.:ezt senki se vegye magára

18. Erényöv

Erényöv Utánpótlás-írogató

Mivel Krinsk kolléga jól összefoglalta a meritumot (lényeget), nem merülnék bele ezen paradigma boncolgatásába - azonban tovább göngyölíteném a fonalat egy másik látásmódból; az alábbi sorok nem kontesztálások, inkább vitára, beszélgetésre való ösztönzések...
    Hogy érthető legyen, két apró történettel kezdeném:
    1.; Jó pár évvel ezelőtt, az öreg Sorossal volt szerencsém beszélgetni - s noha az emberünk erkölcsi/morális elvei megkérdőjelezhetők, az üzleti/pénzügyi kvalitása nemigen -, aki némi unikummal való gargalizálás után elárulta, hogyha egy parkolóhely NY belvárosában 10 dollár, akkor inkább sétál egy mérföldet, de ő a 3 dolláros helyre parkolja a limuzinját, mert szerinte a 10 dolláros helynél nincs meg az ár/érték arány... Mondta ezt az az ember, akinek a hivatalos számítások ellenére cirka 300 milliárd dolláros vagyona van - nemhogy a parkolóhelyet, a fél várost megvehetné...
    2.; kb fél éve futottam össze pvpben rendszeresen szerverünk egyik legvaddisznóbb "táváris" tankjával; talán a szerencse vagy egyéb kazuális okok miatt, 80%-20% arányban én püföltem bele a földebe. Mivel a győzelmeim után nem "noobozott", hanem mindig gratulált, összehaverkodtunk. Lényeg a lényeg: elárulta, hogy két év alatt, mintegy 50.000 eurot - 30 millió forintot - költött a karakterére. Mikor megtudta, hogy én havi 11.500 jó öreg magyar forintot - havonta egyszer rendelek andit, akkor, amikor kedvezményes - áldozok a BP oltárán, sírva fakadt... S most tegyük fel, hogy az orosz kolléga nem tudott számolni, túl sok vodkát ivott vagy csak tévedett: még ha elfelezzük az általa mondott összeget, akkor is igen szép pénzről beszélünk...
    S most összegezve: jelen pillanatban a játékosok nagy része elégedetlen. A free gémerek azért, mert a "pénzesek" erősebbek, a "pénzesek" meg azért, mert vannak olyan free-k, akik erősebbek náluk - amolyan marginálisan megjegyezném, ismerek egy-két olyan karaktert, akik nálam is kevesebbet költöttek, még is, ha összefutunk pvpben, a legnemesebb szervemről is folyik a víz, mire le tudom gyűrni őket... Tehát, ha a BP-nek lenne esze, akkor olyan fizetős tartalmakat adna, melyek hatására kézzel foghatóan erősödne egy karakter. S igaz, hogy ezzel tovább mélyülne a szakadék a free és a "credites" játékosok között, de akkor legalább lenne egy elégedett célcsoport, aki azt mondaná, hogy meg van az ár/érték arány, mert a pénzéért télleg kapott valamit - arról nem is beszélve, hogy a free játékosok egy része is fizetne, mert hát lenne miért...
    Mivel jelenleg nincsen.

Egop és opos2012 kedveli ezt.
  19. Krinsk

Krinsk Járnitanuló

Abszolut egyet ertek Erenyov. Tetszik a sztori is. Abba pedig valoban nem folyunk bele, hogy ki mit gondol Sorosrol, mert az talan egy masik forum temaja :) Annyit fuznek roviden ehhez, amit felhoztal, hogy tudod az embereknek nem lehet jot tenni, mindig lesznek elegedetlenek. Egy fizeto jatekosnak eleg nagy ervagas lenne, hogy a jatek teljesen fizetos orientalt lenne es x osszeg beleeolese utan rajonne, hogy a nem keves fizetett osszeg utan is vannak joval erosebb (penzesebb) jatekosok, ami oda vezetne, hogy nem fizet tobbet, vagy otthagyja a jatekot, mert a kevesebb soha nem tobb ugyebar. Ezert jo szerintem, hogy van valamennyi kis balansz. Persze azt se felejtsuk el, hogy nemi ugyesseg es szerencse is elkel egyes harcok soran.

kacsussz kedveli ezt.
  20. Lucia

Lucia Haladó

Nem tudtam hová írjam úgyhogy itt kérdezem meg, tesztszerveren a Kingshilli Levander miért olyan sápadt tán megbetegedett ? D

Az oldal megosztása